В Асуанському водосховищі виявили наскельні зображення фараонів

Франко-єгипетська експедиція натрапила на різьблені артефакти в озері Насер неподалік Асуана. Вони опинилися там у другій половині XX століття.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда підводних археологів з Міністерства туризму та старожитностей Єгипту й Університету Поля Валері (Монпельє, Франція) виявила наскельні зображення давньоєгипетських фараонів в Асуанському водосховищі. Його також називають озером Насер.

Чим цікаве це відкриття?

Дослідники натрапили на рідкісні артефакти під час водолазної експедиції, розповіло видання Live Science. Різьблені зображення кількох фараонів та ієрогліфічні написи команда помітила в озері Насер, на уламках скель, що були затоплені під час будівництва Асуанської греблі між 1960 та 1970 роками.

Перед тодішнім великим будівництвом ЮНЕСКО зініціювала реєстрацію та переміщення величезної кількості археологічних артефактів із цього району. Однак багато з них не вдалося вчасно перемістити, і вони опинилися під водою.

Асуан був важливим для стародавніх єгиптян, оскільки неподалік від нього пролягав південний кордон країни. У цьому регіоні розташовувалися кілька важливих храмів. Серед них – Абу-Сімбел, прикрасами якого були чотири колосальні статуї Рамзеса II. Асуан також славився храмовим комплексом Філе, де у 394 був зроблений останній єгипетський ієрогліфічний напис.

зображення на камені під водою

Нинішньою метою науковців стала ідентифікація та реєстрація написів і різьблених фігур, що збереглися під водою, пояснило Міністерство туризму і старожитностей Єгипту. Учасники експедиції фіксували артефакти на камери. Згодом підводні знімки можна буде використати за допомогою методу фотограмметрії для створення 3D-моделей виявлених різьблень.

З-поміж знайдених наскельних пам’яток особливу увагу дослідників привернули зображення фараонів Аменхотепа III (правив у 1390-1352 рр. до н. е.), Тутмоса IV (правив у 1400-1390 рр. до н. е.), Псамметіха II (правив у 595-589 рр. до н. е.) та Апрія (правив близько 589-570 рр. до н. е.).

У заяві міністерства, на жаль, небагато інформації стосовно того, про що йдеться у написах, який вигляд мають фігури фараонів та чи добре вони збереглися.

Фото: Courtesy of the Egyptian Ministry of Tourism and Antiquities

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.