Ніжний десерт: рецепт сирно-вершкового мусу з виноградом

Вершки, сир, желатин та соковиті ягоди – компоненти домашніх ласощів майже з високої кухні на основі збитих у піну натуральних продуктів.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Назва mousse перекладається як піна. Особливістю цієї шляхетної французької десертної страви є легка повітряна консистенція. У XVIII столітті її називали crème en mousse або crème mousseuse – тобто «вершки в піні» чи «пінистий крем». Сучасні муси так само складаються зі збитих вершків із ягодами, фруктами, лікером тощо. Вони готуються із соку, пюре або вина, а також кави, какао та шоколаду. Десерт передбачає солодку основу, а несолодкі муси містять у своєму складі овочевий, картопляний чи грибний компонент. Необхідним складником мусу є фіксуючий елемент – харчова речовина, що сприяє утворенню та закріпленню пінистого стану: желатин, агар-агар або яєчний білок.

Інгредієнти: вершки – 200 мл, сир – 250 г, виноград без кісточок – 220 г (і ще 50 г для прикраси), лимон – 1 шт., цукор – 150 г, вода – 100 мл, желатин – 30 г.

Починаємо з розчинення желатину. Заливаємо його холодною водою (півсклянки) і даємо набрякнути протягом 10 хвилин.

Змішуємо сир, вершки та цукор. Збиваємо їх до однорідності. Додаємо в цю суміш вимитий та обсушений виноград (цілі ягоди без кісточок) та лимонний сік – з одного плоду його можна вичавити 2–3 ст. ложки. Дбайливо перемішуємо.

Коли желатин набрякне, розтоплюємо його на водяній бані або в мікрохвильовій печі (виставляємо мінімальну потужність).

Обережно вливаємо розтоплений желатин у сирно-вершкову масу і перемішуємо до однорідності. Заливаємо суміш у форму і ставимо на три години в холодильник.

Коли мус буде готовий, виставляємо його з холодильника і виймаємо із форми. Для цього треба за допомогою ножа (по колу) відокремити край мусу від форми, після чого опустити форму на півхвилини в гарячу воду.

Тепер можна перевернути десерт на тарілку і прикрасити половинками виноградних ягід, що залишилися.

Лайфхак

Замінником яєчного білка та желатину в мусі може стати манна крупа – вона добре набрякає і має властивості клейстера, котрий наддасть страві необхідної фіксованої форми.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU