Лікарі запевняють, що лайфхак із закочуванням очей справді працює, коли ви лежите в темряві о третій годині ночі з широко розплющеними очима та щосили намагаєтеся повернутися у царство Морфея.
Гуру соціальних мереж з питань здорового способу життя Хізер Гордон підтверджує думку медиків: цей цікавий прийом варто спробувати. Пані Гордон, котра ділиться контентом про здоров’я та добробуту зі своїми підписниками під ніком Pretty Sick Heather, опублікувала відео, в якому детально розповіла про чарівний трюк.
Як це працює?
Передусім експертка попросила своїх шанувальників заплющити очі. А потім – виконати серію обертальних рухів очима, не розплющуючи їх. Спочатку слід спрямувати погляд донизу, а потім перевести його до центру. Далі потрібно поглянути ліворуч, перш ніж повернути погляд у центр, а потім – праворуч і знову в центр.
І це ще не все. Подивившись вгору, потрібно обертати очима за годинниковою стрілкою, а потім – проти неї. Зрештою, слід спрямувати погляд на перенісся, ніби ви «косите».
«Ви робитимете це, щойно прокинувшись, та повторюватимете вправу доти, доки знову не заснете. Я ніколи не витримувала більш ніж два цикли вправи, не засинаючи», – розповіла блогерка.
А що розповіли про свій досвід користувачі соцмереж?
У коментарях чимало прихильників Хізер Гордон повідомили, що лайфхак їм допоміг.
Один з них, приміром, написав: «Мені знадобилося три цикли, але потім я відчув, як почав засинати». А тим часом одна пані засвідчила, що ця вправа допомогла їй «спати довше, ніж будь-коли», розповіло видання Daily Mail.
Цьому є наукове пояснення
Данський кардіолог Віллем Гілен підтвердив ефективність методу у своєму блозі на контент-платформі Medium. Він пояснив, що закочування очей пов’язане з викидом мелатоніну – гормону, що регулює наші цикли сну та неспання.
Таким чином, свідомо закотивши очі догори, можна запустити цей природний процес та спонукати свій організм розпочати цикл сну.
Лікарі завжди нагадують, що тривале позбавлення сну може призвести до ожиріння, діабету та серцево-судинних захворювань.
Безсоння може бути спричинене стресом, занепокоєнням, алкоголем, кофеїном, нікотином, шумом, змінною роботою та зміною часових поясів.
Якщо у вас регулярно виникають проблеми зі сном, є прості способи покращити гігієну сну. Передусім потрібно дотримуватися регулярного режиму сну, створивши для нього спокійне та затишне місце, а ще – підтримувати активність протягом дня.
Фото: pexels.com