Не цілуйте немовлят: для них це дуже небезпечно!

Мікробіологи стверджують, що цілувати немовля в будь-яку частину голови – жахлива ідея; дослідники здивовані, що для багатьох це є новиною.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Доктор Каран Радж, хірург Національної служби охорони здоров’я Великої Британії, нещодавно попередив у соцмережі про небезпеку поцілунку для немовляти. Судячи з тисяч коментарів, це стало новиною для багатьох підписників лікаря.

Передусім застереження стосуються гостей сім’ї, в якій народилася дитина. Але батьки малюка також мають бути обережними з тактильними проявами любові.

Торік британська благодійна організація The Lullaby Trust опублікувала результати опитування, які показали, що 54 відсотки ​​молодих та майбутніх батьків можуть дозволити «друзям та членам сім’ї цілувати свою новонароджену дитину, не підозрюючи про ризик серйозної інфекції».

сім'я з немовлям

Тож у чому небезпека?

Як пояснила Прімроуз Фрістоун, старша викладачка клінічної мікробіології в Лестерському університеті, імунна система новонародженої дитини ще не повністю сформована. Тому ризик зараження серйозною інфекцією в неї значно вищий.

Протягом перших трьох місяців життя організм немовляти містить менше вроджених імунних клітин, що борються з інфекціями, таких як нейтрофіли та моноцити. А це означає, що інфекції, які спричиняють легкі симптоми у дорослих або дітей старшого віку, можуть становити загрозу для життя немовлят.

Інфекція вірусу герпесу – один із таких прикладів. У дорослих герпес спричиняє застуду на губах, але немовлята можуть серйозно захворіти після зараження вірусом. Якщо герпес вражає лише очі, рот чи шкіру дітлахів, більшість їх одужує після противірусного лікування. Але якщо недуга стає системною та вражає органи дитини, можна навіть говорити про загрозу життю малюка. Що дитина молодша, то вразливіша вона до зараження герпесом, особливо у перші чотири тижні після народження, зазначила докторка Прімроуз Фрістоун.

За її словами, немовлята також більш уразливі для інфекційних бактерій, ніж діти старшого віку та дорослі. Особливо сприйнятливі новонароджені до інфекцій із внутрішньоклітинними патогенами, такими як стрептококи групи B. Ці бактерії часто живуть у шлунково-кишковому тракті та статевих органах дорослої людини, не спричиняючи захворювань. Але, потрапляючи в організм немовляти, вони можуть призводити до сепсису, пневмонії, менінгіту та інфекції крові.

А ще новонароджені легко підхоплюють інфекції, спричинені штамами кишкової палички. Такі інфекції загрожують їм пневмонією, менінгітом та сепсисом, розповіло видання IFLScience.

немовля спить

Прояви ніжності, яких потрібно боятися

Батьки зовсім маленьких дітей не повинні почуватися ніяково, коли просять настирливих відвідувачів не цілувати і не чіпати їхню дитину. Якщо гість справді дбає про добробут малюка, він не має ображатися на це прохання, вважає Прімроуз Фрістоун.

На її думку, найкраще, що може зробити відвідувач, – це не наражати дитину на ризик зараження. А отже, він має виконувати деякі прості дії.

Передусім гість повинен ретельно вимити руки. Він не має цілувати немовля у рот чи обличчя. Краще поцілувати крихітку в ногу або потилицю.

ручка немовля

Якщо у друга сім’ї або родича є активна інфекція будь-якого роду, він повинен скасувати свій візит до малюка, особливо якщо дитині ще не має місяця.

Герпетичні інфекції особливо небезпечні для маленької дитини, тому будь-які їхні прояви слід прикривати пов’язкою.

А найкращий варіант для відвідувача, котрий вважає, що не може не відвідати немовля, – це маска для обличчя.

Якщо ж людина погано почувається, вона не повинна наражати малюка на небезпеку. Краще відкласти візит на потім.

Як зауважила докторка Фрістоун, завжди потрібно пам’ятати, що немовлята дуже вразливі до інфекцій. Хоча поцілунки є ознакою любові, вони можуть серйозно нашкодити новонародженому.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU