На одному з найстаріших Болгарських курортів, що розташований за 6 кілометрів від Варни, виявили давньоримський саркофаг. З 2020 року реліквію використовували як стіл.
На незвичайний предмет інтер’єру звернув увагу колишній співробітник поліції, який відпочивав на курорті Св. Костянтин і Олена. Турист повідомив про свої здогадки місцеву владу, а вона своєю чергою запросила археологів для підтвердження того, що об’єкт є історичним артефактом.
Археологи з Регіонального історичного музею підтвердили, що труна з черепашнику справді є реліквією часів Римської Імперії. Артефакт належить до так званих гірляндних саркофагів, що вирізнялися багатим декором. Його прикрашає стилізована ліпнина: гірлянди з гронами, розетки, голови тварин та двосічна сокира – лабрис. Під час використання у пляжному барі кришку саркофага замінили кам’яною плитою, розповіло видання Daily Mail.
Команда археолога Олександра Мінчева датувала структуру каменя та внутрішню частину саркофага II століттям нашої ери. Тепер артефакт завдовжки близько 2,5 м перевезли до Археологічного музею у Варні, де його вивчать ретельніше.
За словами Олександра Мінчева, в Болгарії «кожен об’єкт, що має археологічну цінність, незалежно від того, де, коли та ким його було знайдено, належить державі». Тобто той, хто його знайшов, зобов’язаний передати його до найближчого музею.
Справу про саркофаг, що служив барним столом, передали до окружної прокуратури Варни. Там розпочали досудове розслідування, що має з’ясувати, як саркофаг опинився на пляжі та чому його переобладнали в інтер’єрний об’єкт пляжного бару.