Чому собаки напрочуд схожі на своїх господарів?

Дослідники стверджують, що собаки не лише зовні подібні до своїх господарів, але й схожі на них рисами характеру.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Коли собака схожий на свого господаря, це простий збіг чи щось більше?

«Хоча це не є універсальним явищем для всіх власників та їхніх собак, помічено, що зазвичай вони певною мірою подібні одне до одного», – зазначила Катріна Голланд, британська дослідниця поведінки собак.

За її словами, учасники одного нещодавнього дослідження безпомилково визначили власників та їхніх собак за фотографіями, зіставивши певні риси зовнішності перших та других. Науковці при цьому виявили, що зіставляючи світлини людей та собак, учасники вважали деякі аспекти зовнішності важливішими за інші. Наприклад, риси обличчя, особливо очі, відігравали істотнішу роль у сприйнятті подібності, ніж такі якості, як розмір та фізична підготовка.

Тож якщо собаки справді схожі на своїх господарів, як це пояснити? Ми обираємо собак, які схожі на нас, чи наші собаки з часом стають більше на нас схожими? За словами пані Голланд, найімовірніше, має місце перший варіант.
Вона пригадала дослідження 2004 року, яке показало, що тривалість спільного життя людини та її собаки не корелює з їхньою схожістю. Учасники однаково успішно визначали пари «собака-власник» незалежно від того, як довго люди та їхні кудлаті друзі були разом. Це свідчить про те, що людина від початку обирає собаку, подібну до себе, розповіло видання Live Science.

чоловік з собакою

«Можливо, ми обираємо собак, які чимось схожі на нас, через простий ефект експозиції, згідно з яким віддаємо перевагу знайомим об’єктам, приміром, власному обличчю, яке часто бачимо у дзеркалі», – припустила Катріна Голланд.

Але справа не лише в зовнішності, зауважила експертка. Нерідко собаки та господарі схожі за ознаками особистості, відомими як «Велика п’ятірка». Так називають модель оцінки індивідуальних розбіжностей особистості за п’ятьма показниками: екстраверсія, відкритість досвіду, доброзичливість, сумлінність та нейротизм (схильність до негативних емоцій).

«Одна з гіпотез полягає в тому, що зазвичай люди шукають людей, зокрема партнерів, які схожі на них», – пояснила Катріна Голланд. Те саме відбувається, коли люди обирають собі свійських тварин.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU