Чому собака любить висовувати голову у вікно автомобіля?

FacebookTwitterLinkedinTelegram

На думку вчених, є чимало причин, з яких домашній собака бажає висунути голову у вікно машини, що рухається. Докторка біології та наукова письменниця Гелен Пілчер з Великої Британії назвала ключову причину такої поведінки: це – «сенсорний шведський стіл».

Хоча собаки сприймають менше відтінків та часто є короткозорими, їхнє поле зору може сягати 250 градусів (у порівнянні з нашими 180°). А ще ці тварини реєструють більше кадрів на секунду, ніж люди. Якщо краєвиди, які проносяться повз, нам видаються розмитими, для собаки-пасажира вони мають доволі чіткий вигляд.

Також для собак надзвичайно важливими є навколишні запахи. Нюх собаки у багато разів потужніший за людський. Собачі носи мають 300 мільйонів нюхових рецепторів, тоді як наші – лише жалюгідних 6 мільйонів. А ділянка мозку в собак, що відповідає за розшифровування цих хімічних сигналів, у 40 разів більша за нашу.

sabaka v avto - Природа - 50plus

Коли ми видихаємо, відпрацьоване повітря виходить так само, як і увійшло. Коли видихають собаки, повітря виходить через щілини з боків носа, а потім циркулює та створює потоки, що приносять нові запахи. Це дає песикам можливість безперервно обнюхувати довкілля. Тож запах для них є основним каналом сприйняття світу, розповіло видання Science Focus.

Отже, потік повітря з відкритого вікна автомобіля, що рухається, є ракетним паливом для сенсорної системи собак. Але є ще одна причина, через яку вони полюбляють висовувати голову з вікна автівки.

Собаки – складні істоти, потреби яких виходять далеко за межі вроджених, таких як їжа, вода та секс. На думку Гелен Пілчер, вони визирають з відчиненого вікна машини з тієї самої причини, з якої ми любимо мандрувати в кабріолеті. Просто тому, що собакам це подобається. Просто тому, що це весело!

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша пристрасть – надавати корисну інформацію нашим читачам та надихати їх на цьому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU