Космічним туристам обіцяють мішленівський обід за €120 000

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Туристи, які прагнуть долетіти до зірок, тепер зможуть обідати чи вечеряти у стратосфері, милуючись нашою планетою з 25-кілометрової висоти.

2024 року французький стартап Zephalto почне влаштовувати трапези, позначені зірками Мішлен, на краю космосу. Мандрівники потраплятимуть до стратосфери в капсулі Céleste, що підвішена на повітряній кулі.

До слова, вишуканий дизайн капсули розробив знаменитий паризький архітектор Жозеф Диран.

З висоти 25 км відчайдухи насолоджуватимуться найкращими стравами від іменитих шеф-кухарів, питимуть вишукані вина та милуватимуться нашою планетою під улюблену музику. А ті, хто не забажає слухати музику, отримуватимуть задоволення від космічної тиші.

Дизайн капсули, що підвішена на повітряній кулі

Дизайн капсули, що підвішена на повітряній кулі

120 тисяч євро – звісно, чимало навіть для найдорожчого обіду в найкращому французькому ресторані. Але, як обіцяють організатори мандрівок на край космосу, подорож того варта. Бо ж такі захопливі види на Землю, Сонце та зірки раніше були доступні лише космонавтам.

Капсула з великими панорамними вікнами, що вміщає шість пасажирів і двох пілотів, підійматиметься на повітряній кулі зі швидкістю 4 м/с. Підйом, спуск та програма кулінарно-візуальних насолод триватиме шість годин (три години «на дорогу», плюс три години на паріння у стратосфері).

Доки буде попит на космічні тури, доти буде й пропозиція

Спочатку компанія космічного туризму Zephalto планувала здійснити свій перший гастрономічний політ 2025 року. Однак охочих виявилося надто багато, тож плани зсунулися на кінець 2024-го. Стартап планує виконувати 60 польотів на рік.

Для подорожі на повітряній кулі немає жодних вікових обмежень, заявили в компанії. І спеціальна підготовка для цього не потрібна. Якщо людина літає літаками, вона може подорожувати й на Céleste. Єдине, чого не зможуть відчути любителі космосу, так це невагомості, розповіло видання Daily Mail.

Космічний туризм

Раніше критики суборбітальних ракет для космічного туризму висловлювали побоювання, що їхні викиди парникових газів сприятимуть глобальному потеплінню більше, ніж авіація. Це, зокрема, стосується стартапів Blue Origin Джеффа Безоса та Virgin Galactic Річарда Бренсона. А тим часом у Zephalto пропонують найменш забруднювальну альтернативу для досягнення стратосфери: повітряну кулю, наповнену гелієм і воднем.

Zephalto – не єдина компанія, яка розвиватиме напрям стратосферних подорожей на повітряних кулях. Її конкурент, американська компанія Space Perspective, також планує вийти на ринок космічного туризму вже наступного року.

Фото: dailymail.co.uk

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU