Науковці розкрили таємницю муркотіння кішок

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Виявляється, за муркотіння відповідають м’які подушечки, що вмонтовані в голосові зв’язки кішки.

Цим відкриттям команда науковців під керівництвом провідного воксолога Крістіана Хербста з Віденського університету (Австрія) кинула виклик поширеній думці, мовляв, причиною муркотіння є активні м’язові скорочення.

Воксологія – наука про голос, тембр і звучання.

Як працюють зв’язки котика, що муркоче

Науковці роками ламали голови над тим, як кішкам вдається видавати свої низькочастотні звуки. Адже вони властиві для більших за розміром тварин із довшими голосовими зв’язками.

Ці «подушечки для муркотіння», вбудовані в голосові зв’язки, мабуть, збільшують їхню щільність та змушують вібрувати повільніше. А заразом – створювати хрипіння, що так тішить господарів тваринок, пише Science Alert.

Натомість науковці вважають, що муркотіння може бути пасивною аеродинамічною поведінкою, яка автоматично продовжується після того, як мозок посилає певний сигнал.

Як муркоче кішкаЯк розповіли дослідники, цей процес вібрації голосових зв’язок у кішки нагадує утворення низького скрипучого голосу в людини.  Коли ми говоримо таким голосом, наші зв’язки вібрують на дуже низькій частоті. Подушечки, завдяки яким кішки муркотять, працюють аналогічним чином. Хоча голосові зв’язки цих тварин значно коротші за наші.

Команда дійшла цих висновків, дослідивши вісім котячих гортаней. Усі вони видавали цей специфічний звук в результаті коливань голосових зв’язок за відсутності будь-яких м’язових скорочень або нервових імпульсів. Ці дивовижні результати, опубліковані журналом Current Biology, свідчать про те, що скорочення м’язів не є обов’язковим для муркотіння.

У різні часи дослідники висловлювали гіпотези стосовно того, що саме спонукає кішок муркотіти. Деякі вчені припускали, що ці звуки демонструють задоволеність тварини та виказують її готовність до подальшої взаємодії з людиною. Інші науковці доводили, що під час муркотіння пухнастики лікують людей. Утім, в цьому господарі кішок не раз переконувалися на власному досвіді.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU