Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

У слонів є секретна мова, яку не чують люди

Австрійські дослідники виявили невідомий раніше спосіб голосової комунікації слонів, завдяки якому вони передають меседжі на великі відстані.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Відкриття важливе ще й тому, що люди цих меседжів не чують. Про це розповіла команда когнітивних біологів та дослідників звукової комунікації тварин з Віденського університету під керівництвом докторки Анджели Стогер.
Причому це спілкування може бути таким само гучним, як звук бензопили. Слони поширюють свої сигнали на далекі кілометри. Але вухо людини неспроможне їх розрізнити.

У цьому випадку йдеться про інфразвуки, що є протилежністю ультразвукових шумів. Нагадаємо, що інфразвук пов’язаний з частотою, нижчою за діапазон людського слуху. Тоді як ультразвук пов’язаний з вищою частотою для сприйняття людським вухом.

Різні тварини по-різному використовують інфразвук та ультразвук. Кажани, приміром, видають ультразвук, тоді як слони використовують свої гігантські органи для передачі інфразвуку, що дає можливість цим велетням поширювати інформацію на далекі відстані. Науковці, які розкрили цю таємницю, розповіли, що звуки слонів створюються за допомогою такого самого фізичного механізму, що й людські співи та мовлення.

два слони спілкуються

«Ці низькочастотні звуки, які називають «інфразвуками», можуть поширюватися на кілька кілометрів, забезпечуючи слонам «особистий» канал зв’язку, що відіграє важливу роль в їхньому складному соціальному житті. Ці частоти такі само низькі, як найнижчі ноти органу», – написали дослідники у звітній статті.

Про що дізналися науковці

Автори відкриття попервах не здогадувалися, як саме слонам вдається видавати такі низькі звуки. Щоб з’ясувати це, команда в лабораторних умовах видалила гортань в померлого природною смертю слона, а потім продула крізь неї контрольований потік повітря. Маніпулюючи голосовими зв’язками, вчені змогли відтворити низькочастотні коливання, характерні для інфразвуків, що їх стврюють слони.

Це свідчить про те, що коли слони спілкуються за допомогою низькочастотного інфразвуку, вони ефективно передають сигнали за допомогою співу. Проте їхня величезна гортань дає їм можливість досягати нот, про які люди можуть тільки мріяти. Ми апріорі не можемо створювати та чути такі звуки, розповіло видання IFLScience.

група слонів у природі

Таким чином команда спростувала альтернативну теорію, відповідно до якої інфразвуки слонів подібні до муркотіння. Звісно, думати про слонів як про гігантських шкірястих кішок було б доволі смішно. Проте попередня теорія виявилася неправдивою.

Отже, люди дізналися ще більше про комунікацію тварин, але поки що не навчилися з ними розмовляти. У науковців є надія, що незабаром штучний інтелект змінить такий стан речей.

Висновки з дослідження опублікувало видання Science.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU