Науковці знають, які органи людини першими вийдуть з ладу

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда вчених зі Стенфордського медичного університету (США) розробила аналіз крові, завдяки якому можна відстежувати старіння органів людини.

Наші органи виходять з ладу з різною швидкістю. Науковці виявили, що кожна п’ята здорова доросла людина старша за 50 років має принаймні один орган, який старіє занадто швидко. Ця людина має підвищений ризик захворювання цього органу протягом наступних 15 років, зазначив Тоні Вісс-Корей, професор неврології та провідний автор наукової роботи.

Вчені залучили 5678 добровольців до дослідження, яке мало визначали ступінь старіння їхніх органів за допомогою нового тесту крові на вміст білків. Слід зауважити, що для кожного органу притаманні свої комбінації білків. І саме від їхнього вмісту залежить те, з якою швидкістю старіє той чи інший орган та якою мірою він уразливий до хвороб.

Команда зосередила свою увагу на 11 життєво важливих органах: серці, мозку, легенях, печінці, кишківнику, підшлунковій залозі, нирках, жировій тканині, кровоносних судинах, імунній системі та м’язах.

Аналіз крові, що відстежує старіння органівСтенфордські вчені навчили алгоритм прогнозувати старіння органів на основі аналізу крові та даних про учасників, розповіло видання Science Focus.

Для кожного органу дослідники визначили «віковий розрив» між його хронологічним та біологічним віком. А також з’ясували, що лише в одного з шістдесяти людей є два органи, які швидко старіють. Вони також виявили, що в людей зі «старим» мозком у 1,8 раза частіше виявляються ознаки зниження когнітивних функцій протягом п’яти років, ніж у людей з «молодшим» мозком.

Задля підтвердження нового методу, що дає змогу спеціалістам прогнозувати старіння органів, команда має провести додаткові дослідження. «Якщо ми зможемо відтворити своє відкриття на прикладі 50 000 або 100 000 осіб, це означатиме, що, спостерігаючи за здоров’ям окремих органів у здорових людей, ми зможемо виявити ті органи, які зазнають прискореного старіння», – зауважив доктор Вісс-Корей. «Тож це дасть можливість лікувати людей до того, як вони захворіють», – додав він.

Результати дослідження опублікував журнал Nature.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU