Силові вправи – найкраще снодійне для літніх людей

Нове дослідження тайських науковців показало, що силові вправи краще рятують від безсоння людей поважного віку, ніж будь-які інші.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда дослідників з Університету Махідол (Таїланд) проаналізувала дані понад 2000 осіб, щоб виявити, який вид тренувань сприяє швидкому засинанню та міцному сну. Аналіз був зосереджений на особах літнього віку, тобто тих, які мають вікові проблеми із засинанням. Як з’ясували вчені, найефективнішими для боротьби з безсонням є силові тренування та вправи з обтяженнями.

У ході дослідження науковці також дійшли висновку, що загалом будь-який вид вправ так чи інакше допомагає заснути.

Як учені дійшли таких висновків?

Попередні дослідження показали, що близько третини дорослих людей страждають від безсоння і що якість сну природно погіршується з віком.

Експерти пов’язують це з ослабленням циркадних ритмів та зниженням вироблення мелатоніну. Ці обидва фактори можуть спричиняти серйозні проблеми зі здоров’ям, як-от діабет 2 типу та хвороби серця.

Зв’язок між регулярними вправами та поліпшенням сну був виявлений давно. А солідні постачальники медичних послуг, такі як Національна служба охорони здоров’я Великої Британії (NHS), чимало років поспіль рекомендували населенню «регулярні вправи протягом дня» як курс самостійного лікування безсоння.

жінка з гантелями

Однак, як зазначили автори нового дослідження, досі не існувало рекомендацій стосовно найефективнішого виду вправ для боротьби з безсонням. Щоб виправити цю несправедливість, команда під керівництвом доктора Кіттіфона Нагавіроджа об’єднала дані 24 досліджень, в яких взяли участь понад дві тисячі дорослих віком 60 років і більше. Кожному учаснику офіційно підтвердили діагноз безсоння. Під час досліджень добровольці регулярно повідомляли про якість свого сну, розповіло видання BBC Science Focus.

Учені вимірювали, як різні типи вправ впливають на безсоння. Серед них були аеробні вправи, такі як їзда на велосипеді, танці та плавання; силові тренування та вправи на опір, такі як підняття тяжкостей та віджимання; вправи на рівновагу та гнучкість, такі як гімнастика та йога; а також змішані програми, що поєднують різні форми. Заняття тривали в середньому 14 тижнів. Учасники тренувалися по 50 хвилин двічі-тричі на тиждень.

Силові тренування та вправи з обтяженнями виявилися найбільш дієвими. Вони покращували сон учасників на 35 відсотків ефективніше, ніж аеробні вправи.

При цьому науковці наголосили: «І силові, і аеробні вправи є кориснішими для покращення якості сну на клінічно значущому рівні, ніж звичайна активність».

Результати дослідження опублікував журнал Family Medicine and Community Health.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про цінності та спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU