Навіщо лемуру два язики?

Щоб побачити другий язик, потрібно уважно роздивитися світлини чи відеоролики, на яких цей корінний мешканець Мадагаскару облизується.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Які частини тіла людина хотіла б мати в більшій кількості? Додаткова пара рук могла б бути незайвою. Можливо, не завадила б друга пара очей на потилиці. А що стосовно другого язика? Від такої думки стає навіть трохи моторошно. Тим часом для лемурів подвійний язик – це швидше користь, ніж кошмар.

Тож де цей милий примат ховає свій другий язик? Якщо придивитися уважніше до лемура, що облизується, під основним язиком можна побачити невелику білу деталь із загостреним, схожим на пензлик кінчиком. Це – сублінгва або під’язик: вторинний язик лемура.

лемур з листочком

На відміну від основного язика сублінгва не має смакових рецепторів, тож вона не є частиною сенсорного сприйняття їжі. Незабаром після того, як вторинний язик лемурів уперше описали на початку XX століття, деякі вчені вважали, що він узагалі не виконує жодної функції і що це рудиментарна структура.

Проте тепер науковці дійшли висновку, що сублінгва тісно пов’язана з іншою незвичайною частиною анатомії лемура: зубним гребенем. Він являє собою набір із шести довгих зубів, розташованих у передній частині нижньої щелепи тварини. Ці два ікла та чотири різці справді дещо подібні до гребеня завдяки невеличким щілинам між ними, розповіло видання IFLScience.

Як і гребінь для волосся, цей використовується для догляду. Хоча сублінгва лемура робить більше, ніж просто розправляється з надокучливими ковтунами. Другий язик допомагає лемурам видаляти часточки їжі, сміття та шерсті зі шпарин зубного гребеня.

Річ у тім, що так само як в наших зубах, у щілинах цього примата може застрягти всяка всячина. І якщо ми в такому разі озброюємося зубною ниткою або зубочисткою, лемур користується своїм «вбудованим» інструментом: очищує ротову порожнину сублінгвою.

сімейство лемурів

Тож не можна сказати, що другий язик для лемура не має сенсу. Адже ефективний догляд за собою дуже важливий для цих приматів. Доглянутість та чистота допомагають ендемікам Мадагаскару встановлювати тісні соціальні контакти. Нічого дивного в цьому немає: ніхто не захоче бути вашим другом, якщо ви не можете утримувати свій гребінець в чистоті.

Утім, віртуозне використання під’язика – не єдиний спосіб для лемура створювати та підтримувати соціальні зв’язки. Виявляється, як і люди, лемури теж полюбляють пліткувати.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU