Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

ШІ в поміч: найсамотніша рослина світу шукає пару

Дерево Encephalartos woodii, що вимерло в дикій природі, активно шукає пару за допомогою штучного інтелекту та дронів.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Романтична історія розгорнулася навколо повернення до життя пальмового дерева зниклого виду Encephalartos woodii. Цей вид був поширений на Землі ще до існування динозаврів. А останній екземпляр енцефаляртоса в дикій природі був виявлений у 1895 році в лісі Нгоє, що в Південній Африці. Нині рідкісні дерева можна зустріти в деяких ботанічних садах. Але всі вони – самці. Це означає, що надії на повернення виду у дику флору нашої планети дуже мізерні.

Encephalartos woodii – голонасінне дерево заввишки близько 6 метрів, що належить до класу саговникових. Назвали вид на честь ботаніка Джона Медлі Вуда, котрий відкрив вид.

Науковці із Саутгемптонського університету (Велика Британія) захотіли збільшити популяцію цієї рослини. Але відтворення виду можливе лише за участі жіночого екземпляра, який ніхто з наших сучасників не бачив.

рослина енцефаляртос

ШІ, дрони і, може, навіть зміна статі

Ботаніки звернулися до сучасних технологій, сподіваючись на їхню допомогу. Вони прочесали дронами ліс Нгоє, який раніше ніколи не був повністю досліджений, намагаючись знайти самотньому дереву партнерку-самку.

Ці дрони оснащені мультиспектральною камерою, що здатна вловлювати світло у п’яти різних діапазонах довжин хвиль, кожен з яких допомагає розрізняти окремі рослини та їхні особливості. Загалом учені замахнулися на обшук 10 000 акрів лісу. Але поки що охопили лише 195 з них, отримавши 15 780 зображень, розповіло видання ILFScience.

Для аналізу світлин науковці залучили штучний інтелект. «Ми використовуємо алгоритм розпізнавання, щоб ідентифікувати рослини за формою. Для цього взяли зображення рослин і помістили їх у різні екологічні умови, щоб навчити модель розпізнавати їх», – пояснила докторка Лаура Сінті, яка очолює проєкт.

Якщо цей метод не допоможе виявити жіночий екземпляр, дослідники шукатимуть інші рішення. Нині вони навіть вивчають можливість зміни статі чоловічої рослини.

динозавр у парку

Докторка Сінті розповіла, що вченим відомі приклади зміни статі в інших видів саговників через кліматичну кризу. Тож команда сподівається здійснити зміну статті й у E. Woodii.

Після 300 мільйонів років існування на планеті саговники нині вважаються такими, які перебувають під найбільшою загрозою зникнення. Тому повернення Encephalartos woodii з межі зникнення стало б справжнім науковим досягненням.

«Мене дуже надихнула історія E. woodii, вона відображає класичний сюжет про нерозділене кохання. Я сподіваюся, що десь є його жінка. Було б чудово відродити цю рослину за допомогою природного розмноження», – сказала пані Сінті.

Фото: flickr.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ОСТАННІ ЗАПИСИ

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU