Не у грошах щастя? Вчені з’ясували, де живуть найщасливіші люди світу

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Міжнародна команда дослідників дізналася, де на Землі мешкають найщасливіші люди. І це – не країни Скандинавії, як можна було б подумати.

Можливо, справді щасливих людей науковці раніше шукали не там, де треба. Нове дослідження показало, що їх, як правило, не включали до глобальних рейтингів щасливості. Таких, приміром, як рейтинг World Happiness Report (WHR). Зазвичай його автори спостерігають кореляцію між високим рівнем задоволеності життям та високим прибутком. Згідно з рейтингом WHR 2023 року, країнами з найвищим показником щастя – за шкалою від 0 до 10 – були Фінляндія (7,8), Данія (7,6) та Ісландія (7,5).

Однак ці опитування не припускали ймовірності того, що цілком щасливих людей можна знайти в невеликих корінних та місцевих громадах по всьому світу. Там, де гроші не є життєвим пріоритетом.

Про що дізналися вчені

Для цього дослідження науковці переклали на місцеві мови запитання: «З огляду на всі аспекти, наскільки ви задоволені своїм життям за шкалою від 0 до 10?».

Команда звернулася із цим запитанням до 2966 осіб з 19 корінних народів та місцевих громад по всьому світу. Цікаво, що 36 відсотків з них не мали жодного грошового доходу, розповіло видання Science Focus.

Експерти повідомили, що середній бал щасливості для цих спільнот становив 6,8, а найнижчий – 5,1. Але чотири з них набрали понад 8 балів. Тож ці невеликі громади могли б потрапити на верхні сходинки рейтингу WHR, якби їх брали до уваги.

За свідченням авторів аналізу, найвищі показники були зафіксовані в Центральній та Південній Америці. І це попри те, що тамтешні корінні народи пережили «історію маргіналізації та пригнічення».

lyudy pidstybuyut u richczi - Психологія - 50Plus

Короткі висновки

Фактично, нове дослідження припускає, що не все щастя пов’язане з грошима. Натомість воно показує, що деякі спільноти з низькими доходами (які залежать від природи, а не від грошей) мають напрочуд високу задоволеність життям. Завдяки чому їх навіть можна вважати найщасливішими у світі.

«Сильна кореляція, яка часто спостерігається між доходом та задоволеністю життям, не є універсальною і доводить, що багатство – генероване промислово розвиненими економіками – не є принципово необхідним для того, щоб люди були щасливими», – зауважила професорка Вікторія Рейєс-Гарсія з Автономного університету Барселони, старша авторка дослідження.

Науковці довели, що люди можуть досягти високого рівня щастя без ресурсомісткого економічного зростання. На думку дослідників, ці результати є гарною новиною з огляду на зміну клімату. Вони заохочують інших авторів до вивчення конкретних факторів, що впливають на щастя, окрім грошей. Таких як сім’я та соціальна підтримка, духовність та зв’язок із природою.

Висновки з дослідження опублікував журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU