Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Олімпіада-2024: чому друге місце здається гіршим за третє?

Психологи виявили, що на великих змаганнях бронзові медалісти зазвичай щасливіші за срібних. Тож чим пояснюється цей феномен?

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Якби під час серйозних змагань ви могли обирати між другим і третім місцями, ймовірніше за все, обрали б друге. Однак науковці стверджують, що насправді з-поміж срібних та бронзових медалістів більш задоволеними є бронзові.

Це показало дослідження міжнародної команди психологів, що проводилося в середині 1990-х років та було засноване на аналізі емоційних проявів у спортсменів Олімпіади-1992 в Барселоні. Воно, зокрема, виявило, що бронзові медалісти демонстрували більше позитивних емоцій, ніж срібні. При цьому, звісно, найщасливішими були володарі золотих медалей, розповіло видання BBC Science Focus.

спортсменка з медалями

Чому так відбувається?

Найбільш популярне пояснення полягає в тому, що срібні медалісти схильні до особливої ​​форми «контрфактуального мислення». Тобто вони шкодують, що не отримали того, що могли б отримати, якби доклали трохи більше зусиль.

І навпаки, ті, хто опинився на третій сходинці п’єдесталу, відчувають полегшення через те, що їм взагалі вдалося заробити медаль.

Пізніше дослідження, проведене на Олімпійських іграх у Лондоні у 2012 році, підтвердило це відкриття. Згідно з результатами роботи, найщасливішими на п’єдесталі були золоті та бронзові медалісти. Але знову-таки – не срібні.

Річ у тім, що ті, хто посів друге місце, виступили майже краще за всіх. Але тут ключове слово «майже». Тож що краще виступили володарі срібла, то сильніше вони шкодували про те, що не перемогли.

Психологи намагалися також перевірити цю тенденцію у 2016 році на літніх Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро. На перший погляд, відмінності у проявах щастя срібних та бронзових призерів були незначними. Але аналіз інтерв’ю після змагань підтвердив, що посідати друге місце справді неприємно. Срібні призери набагато більше за інших говорили про те, що могло б бути.

Отже, якщо ви коли-небудь відчуєте себе нещасним, опинившись на другому місці, спробуйте наслідувати приклад бронзових призерів і будьте вдячні за те, що виступили так добре!

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU