Нова ера капсульних готелів: 5 найдивніших номерів-крихіток у світі

Сучасного туриста неабияк захоплює ідея перепочинку в номері капсульного готелю. І справа зовсім не в низькій ціні за нічліг.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Майже півстолітній досвід функціонування капсульних готелів нині кардинально переосмислюється. А пріоритетним чинником у виборі такого тимчасового житла є аж ніяк не скромна ціна: навпаки – подекуди вона навіть кусається. Головне, що вабить мандрівника до смарткімнатки, – це можливість пережити велику пригоду у небанальному, часто екзотичному довкіллі.

Перший у світі капсульний готель був заснований в японському місті Осака 1979 року. Він мав вигляд, даруйте, моргу з акуратними рядами спальних капсул. Цей стандарт відпочинку вподобали переважно бізнесмени, що працювали допізна та не мали сил дістатися дому. Після нічного відпочинку в капсулі вони верталися до офісу.

Згодом такий варіант тимчасового помешкання припав до душі й туристам. Їх інтригувала концепція недорогого (хоч дещо й дорожчого, ніж у хостелі) проживання у незвично компактному просторі з усіма технологічними зручностями. Проживання комфортного та безпечного.

капсульний готель

Саме завдяки вибагливим туристам останнім часом капсульні готелі серйозно перезавантажилися. Вони виникають у найнепередбачуваніших місцях планети, набувають свіжих форм та обростають новими функціями. За прогнозами експертів, до 2031 року у світі з’являться геть несподівані варіації на тему капсульних притулків. Імовірно, нові готелі-гібриди будуть крутішими за ці 5 прикладів чарівних тісних кімнаток, про які розповідає BBC.

Лабораторія сну Nine Hours, Японія

Nine Hours, мережа з 13 готелів по всій Японії (від міста Фукуока на заході до північно-східного острова Хоккайдо), збирає дані про сон своїх гостей. Хоча гості зовсім не проти такого втручання у приватне життя. Їх оснащують датчиками, що зчитують все – від дихання до виразів обличчя, фіксують серцевий ритм, виявляють апное та навіть контролюють хропіння.
У назві готелю криється його концепція: відвідувач орендує кімнату на оптимальні 9 годин: сім – на сон, а також по годині на початку та наприкінці перебування – для вмивання та вдягання. Хто хоче залишатися довше, доплачує за кожну додаткову годину.

Nine Hours

Релакс у Skylodge на крутій скелі, Перу

Ніч у прозорій спальній капсулі, що легковажно причеплена до скелі над Священною долиною в Перу, для пересічної людини навряд чи пов’язана з релаксуванням. Але для любителів екстриму це – неперевершений варіант відпочинку. Чого лишень варті неймовірні 300-градусні панорами навколишніх гір!

Майже вертикальний підйом на 400 м – єдиний спосіб дістатися свого ліжка у Skylodge Adventure Suites. Але, як запевняють засновники капсульного готелю, досвід скелелазіння у цьому випадку зовсім не обов’язковий. Тим часом спуск відбувається швидше завдяки низці зіплайнів.

Skylodge

Коли над долиною сходить сонце, можна насолодитися чашкою чаю або кави на, так би мовити, терасі. Оце і є правдива розкіш.

Оаза в пустелі Татакоа, Колумбія

Готель La Tatacoa названий на честь другої за величиною пустелі Колумбії, де він, власне, і розташований. На гостей тут чекають 37 капсул, які зроблені з бетонних каналізаційних труб та пофарбовані у карамельні кольори. Попри удавану мініатюрність номерів, у них достатньо місця для двоспального ліжка та кондиціонера. Також тут є басейн, тінистий садок, бар і ресторан.

La Tatacoa

Сфери Free Spirit, Канада

Розвішані серед хвойних дерев, немов величезні різдвяні кулі, номери-сфери готелю Free Spirit створюють «відчуття польоту серед птахів, що сплять». Так каже власник закладу Том Чадлі, що запустив в експлуатацію першу сферу на острові Ванкувер ​​25 років тому. Ним керувало бажання розвивати екотуризм та зберігати стародавні ліси Канади.

Free Spirit

Конструкція кожної із трьох сфер заснована на принципі біомімікрії; кімната має форму гігантської насіннєвої коробочки або горіхової шкаралупи – легкої, але з міцною оболонкою. У сфері Eryn, що зроблена з сітхінської ялинки, є обідня зона, раковина та двоспальне ліжко. А тим часом новіші номери Melody та Luna виготовлені зі скловолокна. Повнорозмірні двоспальні ліжка в них удень можна складати, аби не заважали. Гості потрапляють до кімнат гвинтовими сходами, що оповивають дерева.

Гіперфункціональний готель Resol Poshtel у Токіо, Японія

Resol Poshtel у токійському районі Асакуса – перший проєкт мережі готелів Resol Hotel, що присвячений капсульному сну. Подейкують, тутешніми номерами розноситься аромат апельсина, ромашки та неролі, завдяки чому гості занурюються у м’який спокій. Капсули, до речі, розділяються лише фіранками. Але власники готелю запевняють, що у світі знайдеться небагато закладів з однією зіркою, що зрівняються за чистотою та функціональністю з Resol Poshtel.

Resol Poshtel

Найстаріший буддистський храм міста розташований у п’яти хвилинах ходьби, так само як і прикрашена ліхтарями вулиця Накамісе-дорі, вздовж якої розкинулися численні торгові точки, що пропонують сувеніри та вуличну їжу.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU