Раціон вагітної впливає на риси обличчя її майбутньої дитини

Маєте великий ніс? Можливо, в цьому винна ваша мама, а точніше те, що вона їла під час вагітності.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Так вважає міжнародна команда вчених, що опублікувала висновки зі свого дослідження в журналі Nature Communications.

Науковці засвідчили, що на форму рис обличчя майбутньої дитини впливає стиль харчування її матері під час вагітності. Зокрема, раціон, багатий на білок, зазвичай пов’язаний з більшими та грубими носами й щелепами.

Виявляється, тонкі відмінності у зовнішності людей – від форми черепа до кількості хрящів у носі – створюються в утробі матері генами mTORC1, активованими харчуванням. Що більше білка споживає жінка під час вагітності, то активнішими стають ці гени, розповіло видання Daily Mail.

За словами дослідників, можна навіть «налаштувати» зовнішній вигляд дитини, наперед відрегулювавши довжину її носа, ширину ніздрів, форму щік та щелепи.

nemovlya - Здоров'я - 50Plus

Про що дізналися дослідники

Хоча зовнішній вигляд людського обличчя визначається генами батьків, брати та сестри часто мають геть несхожий вигляд. І навіть «ідентичні» близнюки ніколи не бувають абсолютно однаковими.

Причина цих тонких відмінностей довгий час спантеличувала вчених. Але тепер вони дізналися, що риси обличчя людини певною мірою залежать від раціону її матері під час вагітності.

«Ми виявили, що модуляція рівня білка в материнському раціоні регулює активність гена mTORC1, що призводить до тонких, але чітких змін черепно-лицьової форми ембріонів», – зауважили науковці. Вони також додали, що це спричиняє відмінності в рисах облич.

Під час експерименту вчені пропонували вагітним мишам та рибам різне харчування. Дослідники виявили, що ці відмінності впливають на зміну передачі сигналів mTORC1 в їхній утробі, надаючи особливих рис потомству.

Укрупнені риси, більш виражені щелепи та потовщені носові хрящі дітей були пов’язані з материнським раціоном, що містив більше білка. А годування матерів продуктами з низьким вмістом білка призвело до того, що потомство мало тонкіші та гостріші риси.

Дослідники заявили, що така кореляція може дати деяким тваринам певну перевагу при пошуку їжі в районах з її низькою доступністю.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU