Здорові зуби – менший ризик раку

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Науковці стверджують, що здорові природні зуби та регулярні відвідування стоматолога є дуже важливими. Якщо ви забуваєте увечері почистити зуби, то слід взяти до уваги ці рекомендації фахівців. Нові дослідження показують, що ретельний догляд за зубами надає захист від деяких форм раку.

Більше природних зубів – вище шанси вижити з раком

Дослідники з Університету Північної Кароліни вивчили дані про здоров’я 2500 хворих на рак голови та шиї з усього світу. Вони виявили, що люди, які регулярно відвідували стоматолога та мали більше природних зубів (на відміну від відсутності або штучних) до діагностики раку, мали більше шансів вижити.

Це дослідження вважає частими принаймні 6 візитів до стоматолога протягом 10 років. Люди, які часто відвідували стоматолога, мали 74%-вий рівень виживання протягом п’ятирічного періоду, у порівнянні з 54%-м рівнем виживання у тих, хто взагалі не відвідував зубного лікаря.

Турбота про зубиЧастіше відвідування стоматолога збільшує шанси на ранню діагностику, виявлення захворювання на менш смертельній стадії та забезпечує важливий час для лікування. Пацієнти, у яких не залишилося природних зубів, мали на 15% менше шансів вижити протягом п’ятирічного періоду, ніж люди з більш ніж 20 природними зубами. Слід зауважити, що більшість дорослих мають 32 зуби – або 28, якщо видалили зуб мудрості.

Доглянуті зуби – нижче ризики раку

Використовуючи дані Міжнародного консорціуму з епідеміології раку голови та шиї, дослідники також проаналізували дані, що стосуються інших аспектів здоров’я ротової порожнини хворих на рак. Окрім візитів пацієнтів до стоматолога та кількості природних зубів, вони дивилися на кровоточивість ясен, частоту чищення зубів та використання рідини для полоскання рота. Проте, як зазначає видання Sciencefocus, науковці виявили, що кровоточивість ясен, часте використання рідини для полоскання рота чи чищення зубів суттєво не змінюють шанси людини на виживання.

Догляд за зубамиОднак доктор філософії в Університеті Північної Кароліни (США) Джейсон Тасулас, який є автором дослідження, наголошує, що добре здоров’я порожнини рота необхідно, щоб уникнути втрати зубів. За його словами, підтримка здорового зубного ряду значною мірою залежить від дворазового чищення зубів, використання зубної нитки або міжзубних щіток та регулярного відвідування стоматолога (принаймні кожні 6 місяців).

Плоскоклітинний рак голови та шиї займає шосте місце за поширеністю серед різновидів раку у світі. Його виникнення часто пов’язують зі вживанням тютюну та алкоголю. Як зазначає один з дослідників, доктор Антоніо Л. Амеліо, їхня команда сподівається, що ці висновки стануть стандартною частиною рекомендацій щодо профілактики та лікування плоскоклітинних карцином голови та шиї у найближчому майбутньому.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU