Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Повсякденні клопоти знижують ризик раку

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дослідження показують, що короткі спалахи повсякденної активності, які змушують нас рухатися (наприклад, гра з дітьми в енергійні ігри), можуть знизити ризик раку. Аналогічний ефект може мати будь-яка інтенсивна робота по дому та навіть здійснення покупок.

Трохи активності щодня знижує ризик раку

Згідно з дослідженням, лише 4-5 хвилин інтенсивної активності – серії по 1 хвилині кожна – під час щоденних справ можуть знизити загальний ризик раку на 18%. При цьому ризик деяких ракових захворювань, пов’язаних з фізичною активністю, може бути знижений до 32%. До такого роду корисної діяльності належить інтенсивна робота по дому, перенесення важких покупок, активна ходьба.

Провідний автор дослідження, професор Еммануель Стаматакіс зазначає, що більшість людей середнього віку не займаються спортом регулярно. Тому вони мають більш підвищений ризик розвитку раку. Проте поява трекерів активності дозволила науковцям вивчити вплив коротких спалахів випадкової фізичної активності, які є частиною повсякденного життя.

Дослідники були здивовані отриманими результатами. Виявилося, що підвищення інтенсивності щоденних завдань лише на 4-5 хвилин на день, виконане короткими перервами приблизно по 1 хвилині, пов’язане із загальним зниженням ризику раку на 18% і до 32% для видів раку, пов’язаних із фізичною активністю.

До останніх належать ті, ризик виникнення яких підвищується за відсутності фізичних вправ. Зазвичай до цього типу належить рак нирок, печінки, легенів, голови та шиї, стравоходу, сечового міхура, молочної залози, ендометрія, мієлоїдна лейкемія, мієлома.

robota na gorodi - Здоров'я - 50Plus

Життя без спорту, але з щоденною мінімальною активністю

У дослідженні використовувалися дані з переносних пристроїв для відстеження щоденної активності понад 22 000 людей, які не займаються спортом. Потім дослідники протягом майже 7 років спостерігали за клінічними медичними записами групи, щоб спостерігати за раком.

Виявилося, що ризик раку був значно нижчим у тих, хто мав 4-5 хвилин енергійної періодичної фізичної активності (Vilpa), ніж у тих, хто не мав цього взагалі. Як зазначає видання Daily Mail, термін «Vilpa» був створений дослідниками для опису дуже коротких спалахів активності (приблизно по 1 хвилині кожен), які ми робимо із задоволенням щодня.

Професор Стаматакіс каже, що періодична фізична активність схожа на застосування принципів високоінтенсивного інтервального тренування у повсякденному житті. Він додає, що дорослі, які не займаються спортом, мають підвищений ризик розвитку певних видів раку. Але донедавна експерти не могли виміряти вплив менш структурованих форм інтенсивної фізичної активності.

У досліджуваній вибірці з 22 398 людей із середнім віком 62 роки, які не займалися спортом у вільний час і не гуляли пішки регулярно, науковці виявили 2356 нових випадків раку протягом середнього періоду спостереження 6,7 років. З них 1084 випадків становив рак, пов’язаний з відсутністю фізичної активності.

При цьому щонайменше 3,5 хвилини щоденної періодичної буденної активності асоціювалися зі зниженням захворюваності на рак на 18% у порівнянні з її повною відсутністю. Тоді як 4,5 хвилини коротких сплесків фізичної активності щодня сприяли зниженню ризику раку, пов’язаного зі спортом, на 32%.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU