Синє світло від мобільного не шкодить сну: спірна тема

Дослідники не знайшли переконливих доказів того, що синє світло від екрана телефона заважає заснути.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Експерти в галузі охорони здоров’я зазвичай радять не «сидіти» в мобільному телефоні безпосередньо перед сном. Мовляв, синє світло екранів негативно впливає на процес засинання та спання. А саме, пригнічує вироблення організмом мелатоніну – гормону, що викликає сонливість. Тож експерти рекомендують користуватися телефоном не пізніше, ніж за годину до сну.

Однак відповідно до нового дослідження, висновки з якого суперечать офіційним рекомендаціям, світло телефонного екрана аж ніяк не перешкоджає засинанню. Принаймні, науковці з Університету Фліндерса (Австралія) не знайшли наукових підстав для жодних пересторог.

Так, це правда, зазначили вчені, синє світло (колір видимого людським оком спектра світла) випромінюється екранами телефонів, планшетів, телевізорів та інших пристроїв. Проте команда не виявила переконливих доказів того, що вплив на наші очі синього світла ускладнює засинання. Натомість вона дізналася причину, через яку на мобільні телефони стільки нарікань з боку тих, хто не може заснути. Дослідники вважають, що смартфони та айфони заважають спати просто тому, що ми не вимикаємо їх на ніч, розповіло видання Daily Mail.

Про що повідомили дослідники

Доктор Майкл Градісар, клінічний психолог, експерт зі сну та провідний автор роботи, проаналізував результати 11 досліджень, що вивчали зв’язок між синім світлом від смартфона та сном.

«Жодне з цих досліджень, проведених по всьому світу, не виявило доказів того, що світло екрана заважає заснути», – зазначив учений. «Якщо ми подивимося на всі фактори, які можуть бути шкідливими для нашого сну, то екрани явно переоцінені», – додав він.

дівчина в ліжку дивиться у смартфон

Одне з найпереконливіших досліджень, проведених близько десяти років тому, показало, що світло від екрана телефона затримує засинання на 10 хвилин. «А чи справді десять хвилин мають значення?» – запитав доктор Градісар.

На його думку, основна причина, через яку телефони справді заважають спати, криється не в синьому світлі, а в тому, що люди їх не вимикають.

Цю думку поділяє Рассел Фостер, професор циркадної нейробіології Оксфордського університету (Велика Британія). «Немає жодних доказів того, що синє світло екранів узагалі має якийсь істотний вплив», – вважає він.
За його словами, кількість світла, яку людина отримує від екранів, відносно невелика. Інша справа, що телефон часто лежить увімкнений біля ліжка. І це справді може дещо шкодити сну. Особливо, якщо раз у раз користуватися ним просто серед ночі.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU