Сири, секс, злість і не тільки: сім несподіваних причин мігрені

FacebookTwitterLinkedinTelegram

За свідченням медиків, мігрень є неврологічним захворюванням, що супроводжується сильними головними болями, нудотою, онімінням та порушенням зору. Для цього розладу характерна підвищена чутливість до світла та звуків. Напад мігрені може подекуди тривати до трьох днів. Її виникнення пов’язане зі звуженням та розширенням кровоносних судин, а також із дисфункцією нервової системи.

Серед ключових причин, що призводять до мігрені, – стрес, куріння, вживання алкоголю, яскраве світло, сильний шум, передменструальний синдром у жінок, надмірне перебування на сонці, порушення сну та збій у режимі харчування. Але є й інші, менш очевидні чинники виснажливого розладу, на які спеціалісти радять звернути увагу.

Парфуми

2016 року команда дослідників з Американського товариства головного болю з’ясувала: запах парфумів є однією з основних причин мігрені.

Хімічні речовини, що містяться в парфумерній продукції, активують нюхові сигнали в нашому мозку, відомі як одоранти, подразнюють носові пазухи та спричиняють сильний головний біль.

Три чверті тих, хто не виносить сильних запахів та страждає на мігрень, звинувачують в цьому парфуми.

Раптова розслабленість

Напади мігрені після робочого стресового тижня не є рідкістю. Неврологи вважають, що такі розлади є результатом коливання рівня гормону кортизолу. Його рівень підвищується під час стресу і падає під час розслаблення, сприяючи нападу мігрені.

2014 року дослідники з Центру головного болю Монтефіоре та Медичного коледжу Альберта Ейнштейна при Університеті Єшива (США) досліджували зв’язок між постстресовою релаксацією та початком мігрені. Вони виявили, що схильні до цього неврологічного розладу люди, в яких рівень стресу різко знизився, ризикують мати мігрень наступного дня. Як кажуть медики, мігренозний мозок не любить змін.

Секс

Хоч як це дивно, але секс також вважають причиною мігрені. Утім, їй часто передує будь-яка напружена, високоінтенсивна фізична активність: біг, підняття важких речей, веслування тощо.

Доктор Алі Занді, невролог із Вісконського університету в Медісоні (США), що спеціалізується на головних болях, зазначив: корисні для здоров’я аеробні вправи лікарі зазвичай рекомендують майже всім своїм пацієнтам. Але, хоч як це парадоксально, деякі види навантаження, зокрема секс, справді можуть спричинити головний біль.

А тим часом чимало людей вважають, що секс, навпаки, полегшує симптоми мігрені. Вони впевнені, що вивільнення ендорфінів, які виробляються під час оргазму, блокує біль.

Погода

Близько третини пацієнтів, котрі регулярно страждають на мігрень, стверджують: найчастіше їм доводиться стикатися з цим розладом, коли насуваються грозові хмари, небо чорніє й посилюється вітер.

Це пов’язано зі змінами тиску. Зазвичай наші носові пазухи заповнені повітрям. А коли атмосферний тиск падає, спостерігається різниця між ним та тиском повітря в носових пазухах. І саме це спричиняє скроневі болі.

Злість

Згадайте щось, що колись вас розлютило. Можливо, це була несправедлива оцінка у школі. А, може, хтось підрізав вас на шосе під час поїздки на роботу. Ви одразу помітите, як скорочуються м’язи плечей, а шия напружується.

Виявляється, високий рівень гніву пов’язаний із підвищеною м’язовою напругою. Так називають рефлекс на зовнішні стресори, приміром, події, що викликають лють. Насправді це спосіб організму захиститися від болю. Така внутрішня реакція на гнів (а також розчарування) може призвести до нападу мігрені.

Скрегіт зубами

Майже 10 відсотків землян скриплять зубами під час сну або виконання роботи по дому. Науковці називають це явище бруксизмом.

Скрегіт зубами є підсвідомою звичкою. Зазвичай людина стає її заручницею, коли спить. Але потім прокидається із сильним головним болем.

Постійний і мимовільний скрегіт зубами призводить до зношування скронево-нижньощелепного суглоба – такого собі ковзного шарніра, що з’єднує череп із щелепою. Він оточений м’язами, що розслаблюються та скорочуються, аби контролювати щелепу. М’язи, що оточують скронево-нижньощелепний суглоб, також пов’язані зі щоками та підборіддям. А коли стиснути зуби, хворобливі відчуття луною відіб’ються навколо рота та по всьому мозку.

Витримані сири

Багато чудових витриманих сирів – камамбер, горгонзола, чедер, пармезан тощо – містять алкалоїд тирамін. Ця органічна речовина може спровокувати сильні головні болі, підвищити тиск та рівень цукру в крові, розповіло видання Daily Mail.

Варто знати: що довше сир витримується, то більше він міститить тираміну. Цей алкалоїд спричиняє спочатку звуження, а потім розширення кровоносних судин головного мозку.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU