Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Святкові неприємності: отруєння алкоголем та як його розпізнати

FacebookTwitterLinkedinTelegram

У карнавальній метушні можна не помітити, що саме підливає у ваш бокал випадковий сусід. Або ще гірше – підсипає. Річ у тім, що згідно зі статистикою, саме під час великих заходів з нагоди свят люди найчастіше втрачають пильність та під впливом «зеленого змія» стають довірливими. Не дивно, що за таких умов можна не помітити, що вас пригостили підробленим алкоголем або додали до вашого шампанського якусь заборонену речовину. Головна порада на зимові свята – в жодному разі не приймати напої від незнайомців. А найліпшим захистом від неприємних несподіванок є святкування Різдва та Нового року в компанії друзів, рідних або колег.

За даними Держпродспоживслужби України, понад 60 відсотків усіх смертельних отруєнь припадає саме на алкогольні.

Експерти розповіли, за якими ознаками можна розпізнати отруєння алкоголем (або доданими до нього забороненими речовинами) та що в таких випадках слід робити першою чергою.

Галюцинації, сплутаність свідомості та раптова параноя

Такі симптоми проявляються вже за 5–20 хвилин. Вони можуть бути виражені по-різному в різних людей. Це залежить від багатьох чинників. Зокрема, від дози та виду вжитого напою, ліків, які приймає людина, її віку, ваги та рівня ситості на момент отруєння.

Докторка Лінн Томас, медична директорка служби швидкої допомоги Святого Іоанна (Велика Британія), порадила учасникам різдвяно-новорічних застіль звертати увагу на стан та поведінку інших. «Ви можете помітити, що хтось не розуміє, де перебуває, та почувається дезорієнтованим», – сказала вона. Людина може почати галюцинувати та демонструвати параноїдальність.

У такому разі якнайшвидше викликайте швидку медичну допомогу. Чекаючи на неї, всіляко намагайтеся заспокоїти потерпілого.

zhinka v kimnati - Здоров'я - 50Plus

Втрата балансу та погана координація

Симптоми зазвичай розвиваються дуже швидко. До них можуть додаватися й нові. Наприклад, людина починає втрачати рівновагу, в неї погіршується координація рухів. Може здатися, що вона хитається або навіть не тримається на ногах. Також вона може поскаржитися на запаморочення.

«Якщо ви помітили ці прояви у своїх друзів, швидко посадіть їх на зручний стілець, щоб вони не впали та не поранилися в очікуванні медичної допомоги», – зауважила докторка Томас.

Утруднене мовлення та проблеми із зором

Окрім того, жертва алкогольного отруєння може незрозуміло виражати свої думки. Також його традиційною ознакою є проблеми із зором. Людина нерідко скаржиться на нечіткість картинки, що її намагається розгледіти перед собою.

Проблеми з диханням та відсутність реакції

Експертка назвала й інші супутні прояви алкогольного отруєння, такі як біль у животі, погане самопочуття або нудота. Проте значно небезпечнішими є погіршення дихання та погана реакція, розповіло видання Daily Mail.

У таких випадках без медичної допомоги не обійтися. В її очікуванні потрібно перевіряти дихання отруєного та його реакцію. Якщо якоїсь миті він перестане дихати, відкрийте його дихальні шляхи та зробіть непрямий масаж серця, порадила докторка Томас.

cholovik z plyashkoyu - Здоров'я - 50Plus

Як залишатися у безпеці?

Експертка також поділилася порадами про те, як убезпечити себе та своїх друзів під час вечірки від таких сумних випадків.

На вечірці слід насамперед триматися кола своїх друзів або колег. «Це забезпечить деяку відповідальність з боку всіх присутніх та спонукає вас стежити за темпами вживання спиртного – вашим та ваших друзів», – зазначила Лінн Томас.

А ще в будь-якій компанії є хтось, хто не п’є алкогольні напої. Цю людину, яка спостерігатиме за святкуванням з ясним розумом, можна заздалегідь попросити бути пильною парою очей та вух. Такий учасник карнавалу найімовірніше помітить, якщо якийсь незнайомець має недобрі наміри стосовно когось із вас. Наприклад, схоче підсипати щось у ваші бокали або сильно вас напоїти.

Непитущий учасник свята може стати саме тим, хто попередить охоронців закладу або поліцію про чиюсь підозрілу поведінку.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU