Виклики літа: шкіра потребує захисту

Правила догляду, дієта від зморшок, очищувальні процедури і народні засоби – рецепти краси для спекотного сезону.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Літніми проблемами шкіри можуть стати нерівна засмага та жирний блиск, пітливість і сухість, почервоніння і запалення, пігментація та зморшки. Спека і сонячна радіація – сезонні вороги, що вимагають нашої реакції. Уваги однаково потребують обличчя, зона декольте, ноги та руки, включаючи шкіру на ліктях.

Як правильно доглядати за обличчям

Літній догляд має складатися з глибокого очищення, живлення, відбілювання, пілінгу і масажу. Потрібно користуватися кремами із сонцезахисним фактором, знімати зайву вологість та запалення галуном і протирати обличчя після вмивання кубиками льоду із замороженими соками та натуральними лосьйонами.

Маски від зморшок

Готуємо суміші для обличчя щоразу свіжі та змиваємо через 20 хвилин водою без мила.

* Збиваємо в пишну піну білок одного яйця із соком половини лимона.

* Збиваємо окремо яєчний білок і жовток, після чого з’єднуємо з оливковою олією (1 ч. ложкою), медом (1 ч. ложкою) та апельсиновим соком (2 ст. ложками).

* Змішуємо сирий яєчний жовток з натертим огірком, оливковою олією (2 ч. ложками) та яблучним оцтом (1 ч. ложкою).

* Натираємо третину кабачка і змішуємо з медом (1 ст. ложкою).

* Наступна маска проти зморшок готується з картопляного пюре (потрібно розім’яти одну варену картоплину), сирого яєчного білка та молока (1 ч. ложки).

* Розтираємо кавунову м’якоть (2 ст. ложки) і змішуємо з медом (1 ст. ложкою).

* Розминаємо невелике ґроно темного винограду зі сметаною (1 ст. ложкою).

* Розминаємо варений жовток одного яйця з половиною банана і змішуємо з 1 ч. ложкою сметани.

* Змішуємо по 1 ч. ложці вершків, жирного сиру, оливкової олії та меду, розтираємо до однорідного стану та доливаємо 1 ст. ложку молока. Цю суміш використовуємо для розгладження мімічних зморшок біля губ та у куточках очей.

* Глибоку зморшку між бровами, «гусячі лапки» та носогубну складку можна спробувати зменшити за допомогою медової маски: змішайте мед (100 г) з водою та спиртом (по 2 ст. ложки).

* У складі цього антивікового гелю – оливкова олія (50 мл) і масляний розчин вітаміну Е (10 мл). Суміш наноситься на тонку шкіру навколо очей, злегка втирається і за 20 хвилин забирається серветкою. Процедура повторюється щодня.

* Маска проти зморшок робиться з розтертої полуниці, відвару ромашки (по 2 ст. ложки), меду та олії (по 1 ч. ложці). Знімається суміш із обличчя за допомогою вати, змоченої в молоці.

Для покращення стану шкіри важливо покінчити зі шкідливими звичками: алкогольні та тютюнові токсини з красою та здоров’ям є несумісними.

maska na olychchi - Здоров'я - 50Plus

Очищення та живлення

Глибоке поверхневе очищення шкіри від закупорки пір і ороговілих клітин проводять за допомогою скрабів, що збирають залишки макіяжу, вирівнюють тон шкіри та покращують кровопостачання епідермісу, відлущуючи та видаляючи мертві шари. Наприклад, щотижневі маски на основі блакитної глини не тільки очищають пори та прибирають відмерлі частки, а й так само борються з жирністю шкіри та відбілюють обличчя.

Домашній скраб можна приготувати з пропущених через м’ясорубку вівсяних пластівців (200 г) і житнього хліба, в котрі слід додати сіль та соду (по 1 ст. ложці). Перемішавши компоненти, перекладіть засіб для пілінгу у скляний посуд і зберігайте у холодильнику. Змішайте по 1 ст. ложці скрабу і кислого молока, нанесіть на вмите обличчя і масажуйте шкіру пальцями обох рук протягом двох хвилин. За 20 хвилин суміш можна змити теплою водою.

Домашнє чищення обличчя з вирівнюванням кольору шкіри проводиться двічі на тиждень і базується на дії фруктових кислот.

divchyna z polunyczeyu - Здоров'я - 50Plus

Як працюють плоди:

– полуниця та малина зволожують шкіру;

– яблуко освіжає та підтягує;

– абрикос заспокоює;

– персик і банан пом’якшують та розгладжують;

– обліпиха загоює, живить і пом’якшує;

– смородина та брусниця живлять і звужують пори;

– лимон звужує пори та відбілює;

– ананас позбавляє масного блиску.

Раз на тиждень потіште себе паровими ваннами з трав’яного відвару череди, ромашки та лаванди. Вмите обличчя треба потримати над гарячою парою, накривши голову рушником. Продовжуємо процедуру чищення шкіри глиняною маскою і завершуємо зволоженням. Відразу після змивання маски протріть обличчя половинкою сирої картоплини.

Як доглядати за шкірою обличчя

Розкривати секрети очищувального догляду почнемо з домашніх засобів для свіжості шкіри.

* Якщо до холодного чаю додати 1 ст. ложку соку червоної смородини або винограду і з ранку протирати таким лосьйоном обличчя, залишаючи засіб висихати на шкірі, то впродовж кількох годин обличчя залишатиметься матовим: не буде ані блищати, ані пітніти.

* Від поту допоможе суміш 2 ст. ложок соку білої смородини та настою ромашки (залийте склянку квіток окропом і дайте настоятися годину). Протирайте цим лосьйоном обличчя та пахви, щоб запобігти спітнінню.

* Нанесіть на обличчя та шию розчавлені ягоди черешні або вишні. За 20 хвилин зніміть ягідну маску ватним тампоном, змоченим у теплій воді.

* Кашку з м’якоті персика змішайте з ромашковим відваром (1 ст. ложкою) та нанесіть на обличчя з подальшим змиванням водою (цю маску можна рекомендувати для всіх типів шкіри).

* Розтерті ягоди аґрусу змішайте з яєчним жовтком, нанесіть на обличчя і за 20 хвилин змийте водою (маска пасує для сухої шкіри, що в’яне).

* Змішайте по 1 ст. ложці смородинового соку (з білих та червоних ягід) та крохмалю. Така маска очистить і звузить пори масної шкіри.

* Очищена від шкірки стигла слива розтирається з 1 ст. ложкою сметани і наноситься на обличчя як очищувальна маска для комбінованої шкіри.

* Заливаємо холодною водою подрібнене листя малини (1 ст. ложку), доводимо до кипіння, остуджуємо і проціджуємо. Змочуємо у відварі серветку, накладаємо на обличчя на 10 хвилин, після чого повторюємо процедуру. Такий компрес очищає та підсушує шкіру, видаляючи передумови для запалення, вугрів та прищів. Процедура проводиться 10 днів, потім ще 10 разів на день.

* Змішуємо яєчний жовток з 1 ч. ложкою кожного з трьох інгредієнтів: меду, сметани та соку малини. Згущаємо суміш розкришеним хлібним м’якушем, перемішуємо і наносимо на шкіру. За 20 хвилин змиваємо чаєм слабкої концентрації. Такою маскою очищають суху та нормальну шкіру.

* Очищувальна маска для всіх типів шкіри: змішуємо сік смородини (1-2 ст. ложки) з пекарськими дріжджами (20 г), ставимо на пару хвилин в гарячу воду і на 20 хвилин наносимо на обличчя. Змиваємо суміш неміцним чаєм.

* Розминаємо ягоди червоної смородини з кефіром (по 1 ст. ложці), настоюємо півгодини і наносимо на 20 хвилин на обличчя та шию. Змиваємо холодною водою і радіємо освіжаючому ефекту.

Перелічені процедури косметологи радять для стабілізації потовиділення, виведення токсинів та досягнення протизапального ефекту.

smorodyna i kefir - Здоров'я - 50Plus

Правильний догляд за шкірою обличчя

Про гарний тонус судин говорять здоровий колір обличчя та легкий рум’янець. Нерівномірна засмага чи сизуватий відтінок сигналізують про необхідність пілінгу, масажу, відбілювання і вітамінізування шкіри.

Для тонусу судин

* Змішайте по 1 ч. ложці меду, соку малини, олії, яєчний жовток, ½ ч. ложки солі та 2 ст. ложки молочної манної каші. Нанесіть маску на півгодини та змийте водою.

* Змішайте збитий білок одного яйця, по 1 ст. ложці рослинної олії та сметани з роздавленою абрикосовою м’якоттю п’яти плодів. Нанесіть маску на обличчя та шию і змийте за 20 хвилин.

* Змішайте розтерте яблуко, 1 ст. ложку мелених вівсяних пластівців та 1 ч. ложку меду. Нанесіть маску на обличчя на 15 хвилин і змийте водою.

* Залийте горілкою айвову шкірку з двох плодів, за два тижні процідіть, додайте сік половини лимона і протирайте обличчя натуральним тоніком.

* У сік чорної смородини (½ склянки) влийте 1 ст. ложку олії, збийте, розлийте по формах і заморозьте. Кубиком такого льоду масажуйте обличчя після накладання гарячого компресу (змочіть гарячою водою тканинну серветку та потримайте її на обличчі дві хвилини). Після процедури промийте шкіру холодною водою.

* Квітки ромашки, липи, календули, каркаде залийте двома склянками окропу і дайте настоятися півгодини. Додайте в настій склянку яблучного соку або червоної смородини, розлийте по формах і заморозьте. Протирайте обличчя крижаним компресом для усунення почервонінь, запалень і подразнень.

romashka - Здоров'я - 50Plus

Для вирівнювання кольору шкіри

* Крупно натріть огірок (краще перезрілий, з жовтою або бурою шкіркою). Додайте в кашку 1 ч. ложку крохмалю та нанесіть на чисту шкіру на 20 хвилин. Огіркова маска має відбілюючий ефект.

* Кисломолочну маску готуємо із суміші рівних частин сметани та сиру. Такий склад відбілює обличчя і живить шкіру: у масці багато корисних амінокислот, молочних жирів та лактобактерій.

* Для медової маски потрібно змішати сік половини лимона з 1 ч. ложкою меду. Лимон відбілює шкіру, а мед її живить цінними мікроелементами.

med lymon - Здоров'я - 50Plus

* Геркулесову маску можна вважати універсальною: вона відбілить і відлущить шкіру, зробивши її бархатистою. У подрібнені пластівці геркулеса потрібно влити по 1 ч. ложці меду та кефіру, нанести маску на обличчя на півгодини, після чого змити водою.

* Пожвавлює колір обличчя так само медово-яєчна маска. Змішайте жовток сирого яйця з 1 ч. ложкою меду, нанесіть маску на 20 хвилин і змийте водою.

* Компоненти цієї маски – огірок, банан і полуницю – можна використовувати як у поєднанні, так і окремо. Для покращення кольору обличчя нанесіть на шкіру бананове пюре (м’якоть одного середнього плоду), розім’яту полуницю (вистачить двох ягід), подрібнений на тертці огірок і сік половини лимона.

* Маску із зелені петрушки або селери також готують з декількома краплями лимонного соку і наносять для відбілювання шкіри на 20 хвилин. Цим складом можна вивести ластовиння та пігментні плями на обличчі чи руках.

Швидко допоможе шкірі влітку контрастне вмивання: поперемінно гарячою і крижаною водою. Якщо ввечері заморозити випиті пакетики чаю, то вранці їх можна використовувати, як вітамінні коктейлі, для тонізування шкіри.

Крем для обличчя на літо

Щодня на доглянутій жінці опиняється з півтисячі хімічних сполук, а за рік, за даними досліджень, в організм потрапляють 2,5 кілограмів хімікатів із косметичних засобів. Навіть якщо краса потребує жертв, потрібно пам’ятати про накопичувальний ефект регулярного використання косметики та парфумерії: він полягає у передчасному старіння та навіть онкології. Натомість вітамінний сезон здатний запропонувати безпечну альтернативу.

Аби знизити негативний вплив хімії на шкіру, косметологи радять кожні два місяці замінювати магазинні креми та сироватки народними засобами. Влітку їхній вибір розширює розквіт природи та дозрівання сезонних плодів. Наприклад, липовий квіт містить прототип жіночих гормонів, і якщо у відварі суцвіть розчинити мед і протирати замороженим настоєм шкіру, за літо можна розгладити навіть глибокі зморшки. Ефективно зволожити та підживити шкіру допоможуть натуральні олії – оливкова, кедрова тощо.

oliya - Здоров'я - 50Plus

* Якщо постійно змащувати очищену шкіру соком улюблених плодів, можна помолодшати на очах. Найпростіший спосіб – щодня наносити на попередньо розпарене обличчя розтерті в кашку ягоди та фрукти: очищена шкіра вбере більше вітамінів та корисних мікроелементів.

* Натуральні лосьйони та креми готуються з рівної кількості фруктово-ягідної сировини та гліцерину. Для вмивання чутливої шкіри обличчя змішайте сік одного лимона та двох персиків, додайте 1 ч. ложку гліцерину і чверть склянки кип’яченої води.

* Усі типи шкіри можна протирати сумішшю соку п’яти абрикосів, 1 ч. ложки гліцерину та 3 ст. ложок горілки.

* Суху шкіру вранці і ввечері необхідно вмивати соком білої смородини або аґрусу (5 ст. ложок) із гліцерином (1 ст. ложкою).

* Щоб на сухій шкірі засмага лягла рівно, використовуйте для догляду каву: розведіть мелені зерна окропом до стану сметани і нанесіть після остигання на шкіру, змивши за 15 хвилин теплою водою.

* Крем власного виготовлення можна зробити із суміші яєчних жовтків (2 шт.), розтопленого вершкового масла (50 г), оливкової та касторової олій (по 3 ст. ложки), 3-відсоткового розчину борної кислоти (1 ч. ложки) та камфорного спирту (30 г). У підігріту на парі суміш потрібно додати ромашковий настій (1 ст. ложку). Готовий крем зберігайте у холодильнику: термін його придатності – три тижні.

* Живильний крем для сухої шкіри можна зробити із замоченої та звареної квасолі (чверть склянки). М’які боби потрібно потовкти в кашку і змішати 1 ст. ложку пюре з 2 ст. ложками розтопленого вершкового масла.

* Заливши окропом (200 мл води) 2 ст. ложки сухих квітів ромашки, за дві години процідіть настій, і розітріть 2 ст. ложки рідини з 1 ст. ложкою вершкового масла. Накладайте крем-маску на 20 хвилин на обличчя для усунення почервоніння шкіри.

* Комбіновану шкіру потрібно двічі на день очищати, щоб уникнути блиску на носі, лобі та підборідді. Причиною активної секреції шкірного жиру у Т-зоні косметологи називають надмірну кількість чоловічого гормону тестостерону. У другій половині життя сальні залози стають менш активними, і до 40 років стан шкіри зазвичай нормалізується. А поки проблема залишається, Т-зону потрібно протирати термальною водою, а від висипу застосовувати натуральні антисептики з ромашки або саліцилової кислоти.

Як доглядати за обличчям у домашніх умовах

Покращити водний баланс і стимулювати регенерацію епідермісу допоможуть маски проти в’ялості шкіри. Наступні рецепти краси підтягнуть тканини, усунуть дефекти та попередять появу нових зморшок.

* Двічі на тиждень протягом двох місяців потрібно живити шкіру активними компонентами сметанно-дріжджової маски. Вона готується з рівної кількості сметани, подрібнених вівсяних пластівців та спиртової настойки м’яти (по 1 ст. ложці кожного інгредієнта), 1 г дріжджів та 1 ч. ложки оливкової олії. Розмішуємо суміш до стану рідкої сметани і наносимо на обличчя на 20 хвилин. Змиваємо водою.

* Яєчно-сметанна маска готується з одного жовтка та рівної кількості (по 1 ч. ложці) сметани і порошку подрібненої яєчної шкаралупи. Розмішуємо суміш у однорідну масу, наносимо на очищену скрабом шкіру та знімаємо за 20 хвилин за допомогою вологої серветки.

* Пружність шкіри підвищить маска з одного яєчного жовтка, 1 ч. ложки гречаного меду, 1 ч. ложки оливкової олії та такої ж кількості лимонного соку (видавіть половину лимона). Загустити суміш допоможуть подрібнені вівсяні пластівці. Маска контактує з обличчям 20 хвилин, а діє впродовж доби.

* Білкову маску з лимоном робимо з білка одного яйця, соку одного лимона та 1 ст. ложки борної кислоти. Компоненти перемішуємо, проте не збиваємо! Наносимо маску на 15 хвилин і змиваємо водою.

* Змішуємо молоко (1 ст. ложку), жовток одного яйця, вівсяне борошно (2 ст. ложки), подрібнену вівсяну крупу (3 ст. ложки), олію (1 ст. ложку) та мед (1 ч. ложку). Маска з вівсяних пластівців глибоко очищає і регенерує суху та нормальну шкіру.

vivsyanka - Здоров'я - 50Plus

* 20 г дріжджів змішуємо з молоком, наносимо на обличчя і залишаємо на шкірі до висихання. Маску не змиваємо, а прибираємо серветкою, акуратними круговими рухами, після чого вмиваємося водою контрастної температури.

* Для ароматичної підтягуючої маски потрібно змішати по 1 ч. ложці ефірних олій: мигдальної та лавандової. Підігріту суміш наносимо на обличчя на 15 хвилин і знімаємо вологим рушником.

* Подрібнюємо молодий корінь хрону і змішуємо з кислим молоком. Наносимо кашку на попередньо змащену оливковою олією шкіру, не торкаючись чутливих ділянок. Залишаємо маску на обличчі на 10 хвилин і знімаємо ватним диском, не змиваючи водою.

* Підтягнути зрілу шкіру можна теплою маскою із зелені салату. Подрібнене в кашку листя заливаємо склянкою води і проварюємо близько п’яти хвилин. Охолоджуємо та накладаємо на обличчя на 20 хвилин. Відвар не зливаємо, а проціджуємо і використовуємо для протирання шкіри після накладання маски.

* Для оздоровлення сухої та в’ялої шкіри запарюємо зірочки гвоздики в ½ склянки окропу, додаємо в рівній кількості молоко і вівсяні пластівці (по 1 ст. ложці), а також пюре з гарбуза (3 ст. ложки). Накладаємо маску на півгодини, після чого змиваємо водою.

* Для тонізуючої маски-компреса намочіть одну серветку в окропі, а іншу – в кавуновому соці. На обличчя потрібно спочатку покласти гарячу серветку, а потім ту, що з соком. Серветки треба тримати на обличчі 15-20 хвилин, після чого зняти і не вмиватися.

* Розведіть у воді до стану кашки 1 ст. ложку косметичної глини, білок одного яйця та сік половини лимона. За 15 хвилин маску потрібно змити з обличчя водою контрастної температури.

Зволожуючі, живильні та тонізуючі маски влітку слід робити двічі на тиждень.

Дерматологічна дієта

Зовнішні засоби догляду мають тимчасовий ефект, проникаючи лише у верхній шар епідермісу. Щоб вилікувати шкіру зсередини, варто правильно харчуватися. Ось які компоненти запобігають зморшкам.

Вода

Позаяк усі обмінні процеси проходять у водному середовищі, дефіцит вологи відбивається на стані шкіри. Для профілактики зморшок треба пити протягом дня п’ять склянок чистої води (для поліпшення смаку її можна підкислити лимонним чи ягідним соком). Використовувати інші напої небажано: наприклад, у чаї та каві міститься кофеїн, що викликає зневоднення.

voda z lymonom - Здоров'я - 50Plus

Вітаміни-антиоксиданти

Під впливом сонячних променів в організмі утворюються вільні радикали, що спричиняють старіння. Протистояти їх руйнівній дії допоможуть вітаміни А (міститься у яловичій печінці, яскравих фруктах та овочах), С (у цитрусових та квашеній капусті), Е (в горіхах, насінні та рослинній олії). Еластичність шкіри відновлюють цинк та вітаміни групи В (знайдете їх у бобових та злаках).

Білки

У будівельному матеріалі для клітин шкіри міститься багато протеїнів, котрі допомагають молекулам шкірного каркасу виробляти колаген. Найбільша кількість незамінних амінокислот міститься у молочному та яєчному білку. На другій позиції – м’ясний та рибний білки. Ці продукти у раціоні слід чергувати. Рослинний білок засвоюється лише на 60% і містить не повний набір необхідних епідермісу амінокислот, через що шкіра вегетаріанців нерідко потребує додаткового догляду.

Жирні кислоти омега 3

Призначення «правильних жирів» із морської риби – підтримання тонусу шкіри. Ці поживні речовини зберігають ліпідний шар, який утримує вологу у шкірі. При нагріванні корисні кислоти піддаються частковому руйнуванню, тому «еліксиром молодості» вважається не смажена або варена риба, а маринована і солона: краще вибрати оселедець, що не пройшов термічну обробку.

solona ryba - Здоров'я - 50Plus

Отже, в основі раціону для здорової шкіри мають бути каші, горіхи, риба, морепродукти, овочі та фрукти. А рідина очистить шкіру на клітинному рівні.

На сніданок влітку їжте вівсяну кашу (містить корисні для шкіри вітаміни групи В та біотин) із зеленим чаєм (виводить токсини та активізує обмінні процеси). Другим прийомом їжі протягом дня може стати кефір (це той самий «протеїновий коктейль» для запобігання зморшкам). На обід зробіть салат зі свіжої зелені з олією (антивіковий вітамін Е), приготуйте суп із броколі (капуста захищає шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання) і замаринуйте оселедець (джерело таурину та жирних кислот). А повечеряти краще за все сиром зі сметаною (така їжа поповнить запаси колагену).

Читайте також про догляд за шкірою обличчя та рук взимку.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.