Дослідники припустили, що вибрані твори братів Грімм потрапили до університетської колекції внаслідок післявоєнного переміщення бібліотечних фондів. Як сталося, що книжки ховалися від науковців та читачів близько 80 років? На це запитання поки що немає відповіді.
Якоб Грімм (1785–1863) та Вільгельм Грімм (1786–1859) були німецькими літераторами та вченими. Вони збирали, обробляли та публікували народні казки, що стали відомими саме під авторським брендом «Брати Грімм». З-поміж найвідоміших казок тандему – «Гензель та Гретель», «Пані Метелиця», «Бременські музиканти», «Хлопчик-мізинчик», «Білосніжка», «Король Дроздоборід». Спадщина братів Грімм містить також легенди, повісті та народні оповідання.
Багато книжок знаменитих братів після Другої світової війни вважалися загубленими. Тож виявлення у сховищах університетської бібліотеки рідкісної добірки з творами легендарних казкарів стало величезною науковою подією. Ці видання, за свідченням експертів, є цінним джерелом дослідницьких методів, що їх використовували брати у своїй роботі. На сторінках вибраних творів можна побачити оригінальні рукописні підкреслення, примітки та анотації, розповіло видання Heritage Daily.
«Тривалий час вважалося, що томи, знайдені в університетській бібліотеці, було втрачено під час Другої світової війни. Ці видання мають неабияку цінність для сучасних досліджень літературної та наукової діяльності братів», – зазначили дослідники університету.
На їхню думку, факт виявлення рідкісного зібрання дає змогу припустити, що книжкові фонди цієї бібліотеки можуть приховувати й інші бібліографічні раритети.