Усі в сад: лікарі розвіяли міф про шкідливість вживання фруктів

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Те, що фрукти радше корисні, ніж шкідливі, знають навіть малюки. Проте останніми роками вітамінні дари садів потрапили в опалу. Чимало з тих, хто ще вчора не відмовляв собі у великій фруктовій тарілці, стали себе обмежувати. І все через антиімідж фруктів, створений дослідниками. Вони, зокрема, попереджали про високий вміст цукру у фруктових плодах, який призводить до негативних наслідків для здоров’я.

Тож лави фруктофобів стрімко виросли. За словами Кетлін Лопес, експертки з харчування зі штату Нью-Гемпшир (США), протягом останнього десятиліття певні категорії людей перестали їсти фрукти, вбачаючи в цьому шкоду для організму.

Згідно з новими дослідженнями медиків, таке негативне ставлення до фруктів базується на міфі, що потребує розвінчання. А ось чим насправді не варто зловживати, так це соками, особливо концентрованими. В них є непотрібний організму цукор.

Передусім слід враховувати не вміст цукру, а його тип

Яблука, апельсини, банани та десятки інших видів фруктів багаті на поживні речовини й містять мало калорій. Також вони знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань та деяких видів раку.

Наразі медики запропонували повернутися до фруктів обличчям ще й з інших причин. Експерти стверджують: фруктоза – цукор фруктових культур – не становить такої гострої небезпеки для здоров’я, про яку ще не так давно попереджали фахівці.

Дослідники переконані: перед тим, як виносити вирок продукту, передусім слід зважати на тип цукру, який в ньому міститься.

Фруктоза має найменший вплив на рівень цукру в крові. А отже, є безпечним типом цукру навіть для діабетиків, розповіло видання Daily Mail.

Геть інше можна сказати про сахарозу, яку зазвичай називають «столовим цукром», «простим цукром». Його додають у солодощі та інші оброблені харчові продукти у таких кількостях, які, за словами медиків, сприяють розвитку ожиріння та діабету. Він може підвищити рівень цукру в крові за лічені хвилини. А стрибки рівня цукру в крові, що періодично повторюються, з часом можуть спричинити проблеми з нирками, нервами, очима і серцем.

Що стосується фруктози, то перш ніж вона буде спожита організмом, печінка перетворить її на глюкозу. А отже про різкий стрибок рівня цукру в крові не йтиметься.

yabluko i ponchyk - Здоров'я - 50Plus

Клітковина та інші корисності фруктів

Відмовлятися від фруктів неприпустимо ще й тому, що вони багаті на клітковину – специфічні волокна рослин, що являють собою складні вуглеводи. Клітковина уповільнює травлення, спричиняючи швидке відчуття ситості. Однак це не єдина її перевага. Дослідження, проведене у 2009 році вченими з Квебеку (Канада), показало: клітковина допомагає регулювати грелін (пептидний гормон, що змушує споживати більше їжі) та сприяє схудненню.

А ще клітковина, що розчиняється у воді, сприяє зниженню рівня цукру в крові та холестерину. Вживання 10 грамів розчинної клітковини щодня, що відповідає приблизно чотирьом яблукам або бананам, знижує рівень «поганого» холестерину.

Коли клітковина потрапляє в кишківник, вона зв’язується з холестерином і таким чином запобігає його потраплянню в кровотік та переміщенню до інших органів.

Фрукти також є джерелом поживних речовин, які постачають до організму ключові життєдайні мікроелементи. Зокрема, вітаміни С і А, калій, фолієву кислоту та антиоксиданти, що сприяють зміцненню імунної системи.

Щоправда, дослідники вважають фруктову дієту неприпустимою для тих людей, які мають певні проблеми зі здоров’ям. Приміром, хворі на діабет повинні віддавати перевагу овочам.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU