На честь цього триголового пса-охоронця археологи назвали свою знахідку «Гробницею Цербера».
Запечатане поховання команда знайшла в містечку Джульяно-ін-Кампанія, за 12 кілометрів на північ від Неаполя. Там вона проводила дослідження, що передували роботам з розширення системи водопостачання.
Поховальна камера, розрахована на кількох людей, чудово збереглася попри більш як 2000-річний вік. Гробницю прикрашали численні фрески, що теж вразили науковців своїм «первозданним» станом.
Згадувана вище фреска з Цербером є зображенням 12-го, найнебезпечнішого подвигу Геракла, котрий спустився разом з Меркурієм в Аїд, щоб упіймати триголового пса-монстра.
Серед інших міфологічних істот на стінах і стелі науковці також побачили морських богів іхтіокентаврів, що тримають в руках щит. Біля кожного ширяє на крильцях Купідон.
Місце знахідки виказала стародавня будівельна технологія
Раніше археологи вже знаходили в цьому районі чимало давньоримських поховань, повідомило видання Daily Mail. Проводячи нинішні дослідження, експерти помітили стіну, зведену за допомогою давньоримської будівельної техніки, відомої як opus incertum. Цей різновид бетонної кладки передбачав використання великих каменів квадратної форми. Вхід до гробниці закривала важка плита з вулканічного попелу та інших відкладень, що її археологи акуратно зняли.
Після чого їхнім очам відкрилися «фрески на стелях та стінах в ідеальному стані з міфологічними сценами, що розкидані по всьому приміщенню», зазначив Маріано Нуццо, керівник відділу археології, витончених мистецтв та ландшафту округу Неаполь.
Він також розповів, що дослідників не залишили байдужими «вівтар із посудинами для поливань та багато оздоблені похоронні ложа, на яких донині покояться небіжчики». Наразі роботи з розкопок гробниці тривають.
Фото: dailymail.co.uk