З дев’ятої до шостої: традиційний графік роботи корисний для здоров’я

Дослідники вважають, що нестабільний робочий графік є нашим хронічним стрессором.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Американські науковці стверджують, що фіксована робота – з дев’ятої ранку до шостої вечора – є найкращою для нашого здоров’я.

Після пандемії ковіду професіонали всього світу захопилися перевагами дистанційної роботи, що дає можливість самостійно планувати свою зайнятість. А тим часом науковці Нью-Йоркського університету провели дослідження, що виявило шкідливість нестабільного графіка.

Про що дізналися вчені

Згідно з висновками команди, робота за традиційним розкладом корисніша для нашого здоров’я. Щоб про це дізнатися, науковці залучили до дослідження понад 7000 осіб. Понад усе вчених цікавило, чи пов’язані моделі зайнятості в молодому віці з якістю сну, а також станом фізичного та ментального здоров’я у 50 років.

Прихильники нестабільного розкладу праці наприкінці своєї кар’єри значно частіше повідомляли про поганий сон та депресію, ніж ті, хто звик працювати у традиційні години дня.

Найбільш разючі результати дослідники помітили в тих, хто у віці 20 років мав стабільний графік роботи, а в 30 перейшов на довільніший розклад.

На думку команди, нестійкий графік роботи неминуче призводить до проблем зі сном, фізичної втоми та емоційного виснаження. Ба більше: негативний вплив графіка роботи на здоров’я накопичується протягом життя. Внаслідок цього людина стає уразливою до різних хронічних захворювань, розповіло видання Daily Mail.

zhinka spyt za robochym stolom - Спосіб життя - 50Plus

Коментар провідної авторки дослідження

Як зазначила очільниця команди, професорка Вен-Джуй Хань, близько трьох чвертей учасників протягом свого професійного життя не дотримувалися стабільного графіка роботи.

За її словами, це мало певні наслідки. Люди, що нехтували традиційним графіком, з більшою ймовірністю недосипали, мали гіршу якість сну, нижчі фізичні та когнітивні функції. У віці 50 років вони частіше повідомляли про погане здоров’я та симптоми депресії, ніж прихильники стабільного графіку роботи.

Науковиця також пояснила, що люди з нестабільним графіком роботи зрештою мають гірше здоров’я навіть в порівнянні з тими, хто взагалі не працює.

grafik - Спосіб життя - 50Plus

«Непостійний графік роботи може стати хронічним стресором нашого життя», – зауважила професорка Вен-Джуй Хань.

Результати дослідження опублікував журнал PLOS ONE.

До слова, попередні дослідження показали, що нестабільний графік роботи також пов’язаний з погіршенням пам’яті та уповільненням обробки інформації мозком.

Дослідники припустили, що праця в нетрадиційні для роботи години доби порушує циркадні ритми – наш внутрішній біологічний годинник. Через це люди втрачають якісний сон, а це своєю чергою негативно впливає на роботу мозку.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU