Запас міцності: регулярні фізичні вправи захищають від гіпертонії

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Захист від високого кров’яного тиску вимагає системних вправ у будь-якому віці. На жаль, як показало нещодавнє дослідження американських науковців, з роками люди схильні «сходити з дистанції»: що старшими вони стають, то, ймовірніше за все, зменшують свою фізичну активність або ж зовсім перестають займатися фізкультурою.

Команда вчених з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF) залучила до свого масштабного дослідження 5100 дорослих американців з чотирьох різних міст. У центрі уваги науковців були фізичні вправи, які мали допомогти учасникам боротися з високим кров’яним тиском на різних етапах життя.

Як зазначила авторка дослідження, епідеміологиня Кірстен Біббінс-Домінго, підлітки та 20-річна молодь зазвичай дуже активні фізично. Однак з віком від цієї активності не залишається й сліду.

Про що дізналися вчені

Протягом трьох десятиліть дослідники відстежували стан здоров’я учасників за допомогою клінічних вимірювань та анкет про здорові звички, зокрема й фізичні вправи. Команду також цікавило, чи курили та чи вживали алкоголь учасники, а також як часто вони це робили.

Задля отримання кожної клінічної оцінки дослідники вимірювали тиск учасників по три рази поспіль з хвилинним інтервалом. Як констатували науковці, рівень фізичної активності зменшувався на відрізку від 18 до 40 років у всіх добровольців. При цьому наступними десятиліттями ймовірність захворіти на гіпертонію в них зростала.

Це свідчить про те, що молодий вік надзвичайно важливий період для вжиття заходів щодо запобігання майбутній гіпертонії. Саме в юні роки слід привчати себе зміцнювати здоров’я за допомогою фізичних вправ, розповіло видання Science Alert.

divchyna na bigovij dorizhczi - Здоров'я - 50Plus

Причому фізичні заняття в молоді роки мають бути складнішими та активнішими. Натомість учасники продемонстрували «неоптимальний рівень фізичної активності», вважає провідний автор дослідження Джейсон Нагата, експерт з медицини для молодих дорослих (людей у віці 20-40 років).

Коли дослідники спостерігали за добровольцями, які в ранньому дорослому віці займалися помірними фізичними вправами по п’ять годин на тиждень, вони виявили, що такий рівень активності значно знижує ризик розвитку гіпертонії.

Науковці помітили, що деяким молодим людям не вдавалося продовжувати заняття фізкультурою під тиском обставин та обов’язків, що зростають. Наприклад, після закінчення середньої школи можливості для фізичної активності зменшувалися. Молоді особи переходили в інші іпостасі: навчалися в коледжі, починали трудовий шлях, ставали батьками. Часто вони вже не могли розпоряджатися своїм вільним часом так, як раніше, зауважила команда.

Попри все це ситуацію потрібно змінювати на користь власного здоров’я. Щоб захистити себе від гіпертонії в поважному віці, потрібно регулярно зміцнювати організм фізичними вправами. Звісно, якщо ви не хочете стати жертвами цього смертельно небезпечного захворювання.

zhinka i cholovik zajmayutsya sportom - Здоров'я - 50Plus

Гіпертонія – бомба вповільненої дії

На гіпертонію, або артеріальну гіпертензію, страждає кожна п’ята жінка і кожен четвертий чоловік у світі. Ця недуга охоплює понад 63 відсотків людей у віці більш як 60 років. При цьому більшість людей з гіпертонією не знають, що хворіють на неї. Тож не випадково високий кров’яний тиск часто називають «тихим вбивцею».

Артеріальна гіпертензія може призвести до серцевого нападу та інсульту. Також високий кров’яний тиск є одним з ключових чинників деменції.

Результати дослідження опублікувало видання American Journal of Preventive Medicine.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU