Знайдено невідомі скарби Геракліона: єгипетської версії Атлантиди

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Єгипетське місто Геракліон, що затонуло в Середземному морі понад 1000 років тому, є одним з тих, які асоціюють з Атлантидою.

Серед нових знахідок, про які розповів французький морський археолог Франк Годдіо, – золоті прикраси, срібний посуд і дивна бронзова посудина у формі качки. Франко-єгипетська команда пошуковців під орудою месьє Годдіо  також натрапила на джед з лазуриту – стовпоподібний символ стабільності, вкритий єгипетськими ієрогліфами. На довершення до цього скарбу археологи знайшли «моторошну» керамічну руку, що стирчала з осадової породи.

akvalangist - Історія - 50Plus

Передісторія, яку потрібно знати

Протягом століть Геракліон був найбільшим портом Єгипту на Середземномор’ї – аж до заснування Александром Македонським у 331 році до н. е. міста Александрії.

Науковці нерідко згадували про Геракліон як про єгипетську версію Атлантиди. Хоча багато хто взагалі сумнівався в існуванні міфічного острова-держави.

Тоді як Геракліон існував насправді. Його побудували близько VIII століття до нашої ери. І він став обов’язковим портом для заходу всіх кораблів, що прибували із грецького світу до Єгипту. За свою історію Геракліон зазнав руйнівної сили землетрусів і цунамі. Зрештою, після чергового землетрусу місто повністю поринуло у глибини Середземномор’я. Це сталося, ймовірно, у VIII столітті нашої ери. Руїни портового міста розташовані під водою, приблизно за 7 кілометрів від узбережжя Єгипту, розповіло видання Daily Mail.

Франк Годдіо заново відкрив Геракліон ще 2000 року. Свої тодішні знахідки він назвав «дорогоцінними» та «зворушливими». А тепер нові технології геофізичної розвідки допомогли команді вченого виявити порожнини та невідомі раніше об’єкти, поховані під шарами глини завтовшки кілька метрів.

zoloti prykrasy - Історія - 50Plus

Що розкопала команда Годдіо

Нещодавні розкопки, проведені в липні цього року, охопили південний канал загубленого міста. Передусім археологи зосередили свою увагу на залишках великого храму, присвяченого єгипетському богові повітря Амону.

За словами Годдіо, величезні кам’яні блоки храму впали під час катастрофічної події, що датується серединою II століття до н. е.

Серед знахідок на місці храму були срібні ритуальні інструменти, золоті прикраси та тендітні алебастрові контейнери, ймовірно, для парфумів.

Дві ритуальні посудини, призначені для ритуальних виливань богам, були виготовлені зі срібла. Цей метал у Стародавньому Єгипті вважали надзвичайно цінним.

starodavnij posud - Історія - 50Plus

На схід від храму Амона команда виявила також грецьке святилище, присвячене Афродіті, давньогрецькій богині любові та краси. У цьому місці археологи натрапили на привізні бронзові та керамічні предмети. Зокрема, на бронзову посудину IV століття до н. е. у формі качки, що покоїлася в оточенні керамічних горщиків. Її могли використовувати для розливання вина.

Ці артефакти ще раз доводять, що греки, яким було дозволено торгувати й селитися в місті за часів фараонів династії Саїтів у VII-VI століттях до н. е., будували тут свої святилища.

Попередні знахідки з Геракліона, такі як статуї фараонів та божеств, раніше експонувалися у Британському музеї (Лондон).

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU