Два притопи, три прихлопи: тексти пісень стали примітивними та повторюваними

Австрійські дослідники музичної культури стверджують, що слова пісень тепер уже не є такими глибокими, як 40 років тому.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Цю тенденцію помітили не лише музичні критики, а й досвідчені шанувальники пісенної культури. Сучасні піснетворці значною мірою відмовилися від якісної, здебільшого ліричної поезії, яку так полюбляли видатні музиканти недавнього минулого. За останні 40 років тексти синглів стали простішими. Ба більше: одні й ті самі слова в піснях різних виконавців повторюються значно частіше.

Австрійські дослідники музичної культури проаналізували 12 000 пісень у стилі реп, кантрі, поп, R&B та рок, що побачили світ з 1980 року. Як з’ясувалося, автори пісень та виконавці відмовилися від глибокої ліричної поезії, до якої тяжили Боб Ділан, Фредді Мерк’юрі, «Бітлз» та інші видатні музиканти.

Натомість теперішні зірки прагнуть, аби мелодії та слова їхніх хітів передусім якнайшвидше запам’ятовувалися. Адже так вони скоріше привернуть увагу користувачів таких потокових сервісів, як Spotify.

noty - Музика - 50Plus

Про що розповіли експерти

Як нагадали дослідники, поезія є жанром літератури. А такі прийоми, як рима, метафори, образи, що використовуються в пісенних текстах, наближають їх до поезії.

2016 року нікого не здивувало, що Боб Ділан отримав Нобелівську премію з літератури за «створення нових поетичних виразів у рамках великої американської пісенної традиції». Але теперішнім піснярам, схоже, така премія геть не світить.

Досліджуючи зміни в пісенній культурі останніх десятиліть, експерти звертали увагу на довжину та складність слів, а також на те, як часто повторюються в хітах слова та фрази. Дослідників цікавило, які емоції спричиняють сучасні сингли (позитивні чи негативні), чи є в словах пісень глибокий зміст та чи добре ці тексти засвоюються слухачами.

Висновки були невтішні. Сучасна пісенна культура, за винятком небагатьох її представників на кшталт Тейлор Свіфт (вона відома своїми складними поетичними баладами), «має тенденцію бути досить тупою». Ось такий жорсткий вердикт озвучила команда експертів.

З огляду на багатство словникового запасу (а точніше – його відсутність), тексти пісень стали примітивнішими. Однакові рядки в рамках однієї пісні повторюються набагато частіше. А тим часом розмаїття слів, яке спостерігалося особливо в реп- та рок-творах, пішло в небуття.

Порівняно з 1980 роком, в пісенних композиціях збільшилася кількість слів, що виражають злість. Також побільшало довгих слів з багатьма складами, розповіло видання Daily Mail.

studiya zvukozapysu - Музика - 50Plus

У чому причина?

На потокових сервісах пісню вважають «спожитою», якщо її слухали не менш як 30 секунд. Такий поверхневий підхід до музичних творів є однією з причин спрощення мелодій і текстів, які можна розпізнати, щойно пісня починається.

За словами дослідників, поява портативних музичних плеєрів та бездротових навушників призвела до того, що дедалі більше людей слухає музику у фоновому режимі. Наприклад, під час поїздки на роботу або у спортзалі. Тому і зростає попит на простенькі пісні, які можна легко спожити.

Також з’ясувалося, що шанувальники різних музичних жанрів віддають перевагу текстам різних епох. Слухачі року, наприклад, – віршованим рядкам зі старих пісень, а шанувальники кантрі – нових.

Результати дослідження опублікував журнал Scientific Reports.

До слова, нещодавно портал 50Plus розповів, що музичні смаки можуть розповісти про особистість.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU