Химерні мелодії линуть в серце: як наше тіло реагує на різну музику

Японські науковці виявили, що різну музику людина сприймає різними частинами тіла.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Якщо ми чуємо дивовижну, непередбачувану музичну композицію, її акорди відбиваються в нашому серці. А якщо мелодія передбачувана, на неї найбільше реагує шлунок.

Відповідно до нового дослідження науковців Токійського та Хіросімського університетів, музика спричиняє всередині нас відчутні фізичні відгуки.

kardiograma skrypychnyj klyuch - Здоров'я, Музика - 50plus

Про що дізналися вчені

Дослідники вирішили з’ясувати, яким чином музичні теми та окремі музичні акорди породжують певні тілесні відчуття та емоції. Команда залучила до дослідження 527 учасників. Після прослуховування восьми мелодій добровольці мали вказати, які саме ділянки тіла вразила музика.

Кожна мелодія містила послідовність акордів з різним ступенем невизначеності та несподіванки. Якщо учасники чули акорд, що був для них неочікуваним, а мелодія здавалася самобутньою й химерною, вона линула просто в серце. Якщо послідовність акордів була передбачувана, музика торкалася шлунка, розповіло видання Daily Mail.

Відчуття в серці були тісно пов’язані з естетичною оцінкою та почуттям задоволення. Завдяки цьому добровольці відчували зниження почуття незручності та тривоги. А тим часом відчуття у шлунку, спричинені передбачуваними послідовностями акордів, були пов’язані зі спокоєм, задоволенням та ностальгією.

mozok navushnyky noty - Здоров'я, Музика - 50plus

Професор та піаніст Тацуя Дайкоку з Токійського університету так прокоментував результати: «Наше дослідження показує, що деякі послідовності акордів викликають схожі тілесні відчуття у певних органах, особливо в мозку, серці та черевній порожнині».

За його словами, музика – це не просто те, що ми слухаємо вухами, це відчуття всього тіла. І це відчуття всього тіла є тим, що справді визначає музику, сказав професор Дайкоку.

А оскільки, згідно з дослідженням, музика нерозривно пов’язана з нашим тілом, її потенційно можна використовувати для зняття стресу та покращення ментального здоров’я.

Так вважають автори дослідження, результати якого опублікував журнал iScience.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU