Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Музика Моцарта – знеболювальне для немовлят

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Не секрет, що класична музика Моцарта допомагає мільйонам людей по всьому світу розслабитися. Проте нове дослідження доводить, що цей ефект дійсний не лише для дорослих, але й для немовлят. Дослідники стверджують, що коли малюкам грали «Колискову» Моцарта, то ті менше відчували біль під час уколу п’яти.

Як відбувалося дослідження?

Процедура уколу може бути доволі болісною для немовлят, тому батькам рекомендується обіймати та годувати їх, щоб полегшити страждання. Тепер експерти кажуть, що музика Моцарта може стати простим та недорогим інструментом для зменшення болю, який можна використовувати під час незначних процедур у новонароджених.

Команда нью-йоркських дослідників виміряла рівень болю у 100 немовлят, яким робити аналіз крові. У середньому малюкам було 2 дні, і усі вони були доношеними новонародженими.

У рамках стандартного догляду всім немовлятам давали 0,5 мілілітра цукрового розчину за 2 хвилини до виконання уколу п’яти. Дослідник у навушниках із шумозаглушенням оцінив рівень болю малюків до, під час та після процедури. Рівень болю визначали відповідно до виразу обличчя немовлят, ступеня плачу, характеру дихання, рухів кінцівок та рівня пильності.

У дослідженні 54 зі 100 немовлят слухали «Колискову» Моцарта протягом 20 хвилини до та під час уколу п’ятки та протягом 5 хвилин після цього, тоді як інші цього не робили. Процедуру постійно проводили у тихій, слабо освітленій кімнаті при температурі навколишнього середовища. При цьому немовлятам не надавали фізичного комфорту.

Музика Моцарта полегшує біль у немовлят

Відповідно до результатів, подібні рівні болю спостерігалися в обох групах малюків до уколу. При цьому оцінка болю для обох груп була нульовою з максимально можливих семи. Однак середня оцінка болю у немовлят, які слухали музику Моцарта, була значно нижчою під час та одразу після уколу порівняно з тими, хто не слухав її.

Музика як знеболювальне для немовлятОцінка болю для немовлят, які слухали «Колискову», становила 4 під час тесту, нуль через 1 хвилину після процедури та нуль через 2 хвилини після уколу. У групі, яка не слухала музику Моцарта, бали болю склали 7, 5,5 та 2 бали одночасно. Дослідження також показало, що через 3 хвилини після процедури не було різниці у середніх показниках болю у немовлят в обох групах.

Результати дослідження показують, що деякі типи заспокійливої музики можуть мати потужний заспокійливий вплив навіть на мозок малюків. Це може бути наслідком того, що музичне звучання відвертає дітей від болю.

Проте попередні дослідження серед дорослих показали, що жива, приємна музика полегшує біль більш ніж похмура та сумна. Це означає, що відволікання не може повністю пояснити результати.

Секрет музичного знеболювального невідомий

Можливо, у темпі, гармонії чи мелодії є щось таке, що розслабливо впливає на людський мозок, навіть якщо людина чула дуже мало музики раніше. Проте у поточному дослідженні не порівнювалися різні типи музичних творів та їх знеболювальний ефект, що можливо буде вивчене у майбутньому.

За словами дослідників виданню Daily Mail, майбутні дослідження можуть з’ясувати, чи спроможні записи голосів батьків також зменшити біль у новонароджених під час незначних процедур, а також вивчити вплив фізичного комфорту опікунів, крім музики, на рівень болю.

Як зазначають автори дослідження, записана музика, крім сахарози, ефективна для зменшення болю. Також вони рекомендують її використання у доношених новонароджених. За словами дослідників, музичне втручання є легким, відтворювальним та недорогим інструментом для полегшення болю під час незначних процедур у здорових, доношених немовлят.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU