Дослідження, проведене командою науковців з Університету Іллінойсу та Університету Небраски в Лінкольні (США), показало: певні поживні речовини, зокрема, деякі типи жирних кислот, антиоксиданти та рослинні пігменти, відіграють ключову роль в уповільненні старіння мозку.
Вчені сподіваються, що їхнє дослідження допоможе покращити догляд за людьми, схильними до таких захворювань, як хвороба Альцгеймера.
Про що дізналися науковці
Команда залучила до дослідження 100 когнітивно здорових учасників віком 65–75 років. Усі вони пройшли низку тестів, зокрема, на оцінку когнітивних функцій, візуалізацію мозку та біомаркери крові.
Вчені виявили специфічний профіль поживних речовин у крові тих, чиї когнітивні здібності були найкращими.
Корисні поживні речовини містили комбінацію жирних кислот, таких як вакценова, гондоєва та альфа-ліноленова, а також антиоксиданти, дві форми вітаміну Е, холін, рослинні пігменти цис-лютеїн, транслютеїн та зеаксантин.
Найважливіше в цьому відкритті те, що цей профіль поживних речовин корелює з поживними речовинами, які містяться в середземноморській дієті. Її й раніше пов’язували зі здоровим старінням мозку, розповіло видання Independent.
«Ми досліджували конкретні біомаркери поживних речовин, такі як профілі жирних кислот, що, як відомо науці про харчування, є потенційно корисними для здоров’я. Це узгоджується з великими дослідженнями в цій галузі, які демонструють позитивний вплив середземноморської дієти на здоров’я», – зауважив доктор Арон Барбі, один зі співавторів роботи.
Нове дослідження, на думку науковців, є одним з перших і найбільших, яке поєднало вивчення візуалізації мозку, біомаркерів крові та оцінку розумових здібностей.
У подальших дослідженнях команда збирається провести контрольовані клінічні випробування. Вчені мають визначити, які саме поживні речовини сприятливо пов’язані з когнітивними функціями та здоров’ям мозку загалом.
Фото: pexels.com