Нічні жахи можуть бути провісниками деменції

Дослідники з Бірмінгемського університету виявили, що сни часто-густо розкривають дивовижну інформацію про здоров’я мозку людини.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда британських науковців під орудою доктора неврології Абідемі Отаїку з’ясувала, що не лише безсоння може вказувати на ймовірність слабоумства у поважному віці. Однією з ключових ознак ризику розвитку деменції є неприємні або жахливі сни: тобто такі сни, через які людина прокидається.

Нове дослідження показало, що сни можуть розкрити дивовижну інформацію про здоров’я нашого мозку. Часті погані сни в середньому або похилому віці можуть бути пов’язані з підвищеним ризиком розвитку деменції.

Під час своєї роботи команда проаналізувала дані трьох великих досліджень, присвячених здоров’ю та старінню у США. У них взяли участь понад 600 осіб віком від 35 до 64 років, а також 2600 осіб віком 79 років та старших.

На момент початку дослідження жоден доброволець не страждав на деменцію, розповіло видання Science Alert. За учасниками середнього віку вчені спостерігали протягом дев’яти років, а за літніми учасниками – впродовж п’яти.
На початку дослідження учасники заповнили анкету, що була присвячена поганим снам (нічним жахам).

обличчя серед дерев

Про що дізналися науковці

Команда виявила, що в учасників середнього віку, які щотижня бачили кошмари, протягом наступного десятиліття вчетверо частіше спостерігалося зниження когнітивних здібностей. Тоді як у людей похилого віку ймовірність діагностування деменції була вдвічі вищою.

Цікаво, що зв’язок між нічними жахіттями та майбутньою деменцією виявився значно сильнішим у чоловіків, ніж у жінок.

У літніх чоловіків, яким щотижня снилися кошмари, ймовірність розвитку слабоумства була вп’ятеро вищою порівняно з літніми чоловіками, які повідомляли про відсутність поганих снів.

Результати свідчать про те, що регулярні погані сни в середньому та старшому віці можуть бути пов’язані з підвищеним ризиком розвитку деменції.

Хорошою новиною є те, що кошмари, які повторюються, нині піддаються лікуванню. І вже науково доведено, що своєчасне лікування нічних жахів знижує накопичення аномальних білків, пов’язаних із хворобою Альцгеймера. Також є інформація про випадки покращення пам’яті та розумових здібностей після такої терапії.

Результати роботи не лише свідчать про зв’язок між нічними жахами й деменцією та надають нові орієнтири для ранньої діагностики й лікування слабоумства. Вони також проливають нове світло на природу загадкового явища, яке називають сновидіннями.

Висновки з дослідження опублікував журнал eClinicalMedicine/The Lancet.

Фото: pixabay.com

 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU