Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Любителі ультраоброблених продуктів страждають від безсоння

Дослідники виявили зв’язок між підвищеним споживанням ультраоброблених продуктів та хронічним безсонням.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Раніше науковці виявили кореляцію між ультраобробленими продуктами (UPF) й такими проблемами зі здоров’ям, як хвороби серця та діабет. А нове дослідження показало, що ці продукти також можуть провокувати хронічне безсоння.

Ультраобробленими продуктами вважають будь-які харчові продукти, які проходять декілька стадій виробничого процесу, які сильно модифіковані заради покращення смаку та які мають тривалий термін зберігання.

Вони є противагою таких натуральних продуктів, як фрукти або овочі, що їх продають такими, якими вони є.

Як проходило дослідження

Міжнародна команда вчених на чолі з ученими Університету Париж-Північ у Франції вивчила в рамках дослідницького проєкту NutriNet-Santé дані 38 570 дорослих добровольців. Науковці, зокрема, зіставили інформацію про раціон учасників зі змінними сну.

«У той час, коли дедалі більше продуктів піддаються інтенсивній обробці, а безсоння процвітає, було важливо оцінити, чи може раціон сприяти погіршенню або покращенню якості сну», – зауважила Марі-П’єр Сен-Онж, дослідниця харчування і сну в Колумбійському університеті (США).

Разом з колегами вона виявила статистично значущий зв’язок між значним споживанням UPF та підвищеним ризиком хронічного безсоння. При цьому вчені зробили поправки на соціально-демографічні фактори, спосіб життя, якість раціону та психічне здоров’я добровольців.

Загалом учасники дослідження отримували від UPF близько 16 відсотків щоденної енергії. Тоді як 19,4 відсотка когорти повідомили про симптоми хронічного безсоння. Цікаво, що саме ці учасники мали більше ультраоброблених продуктів у своєму раціоні.

їжа на столі

Науковці також виявили дещо помітніший зв’язок між UPF та безсонням у чоловіків, розповіло видання Science Alert.

Загалом дослідження оцінювало лише окремі моменти часу і ґрунтувалося на самозвітах. Проте велика чисельність когорти дала змогу припустити, що цей зв’язок заслуговує на подальше вивчення.

«Важливо зазначити, що наш аналіз мав перехресний і спостережний характер, і ми не оцінювали подовжній зв’язок», – зазначила французька епідеміологиня Полін Дюкен. За її словами, з огляду на попередні дослідження, зокрема, на виявлений зв’язок між дієтою та сном, не дивно, що UPF можуть впливати на якість нашого сну.

Деякі з цих дослідників раніше пов’язували середземноморську дієту з нижчим ризиком безсоння. А отже, нове дослідження доповнило попередні відкриття.

Майбутні епідеміологічні, клінічні та експериментальні дослідження мають розширити знання про причинно-наслідкові зв’язки між ультраобробленими продуктами та проблемою зі сном, вважає команда.

Результати дослідження опублікувало видання The Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ОСТАННІ ЗАПИСИ

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU