Думки про старіння прискорюють когнітивну деградацію

Нове дослідження показало, що певні думки можуть прискорити появу ознак розумової старості. Особливо це стосується негативних думок про старіння.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Чи вірите ви, що з віком стаєте більш забудькуватими? Виявляється, навіть однієї думки про забудькуватість, що насувається, достатньо, аби спричинити зниження розумової активності.

Дослідники з Пенсільванського університету (США) стверджують, що певні думки можуть наближати когнітивну старість. Особливо це стосується негативних очікувань щодо старіння.

Університетська команда виявила, що люди похилого віку, які спокійно сприймають своє старіння, мають кращі розумові здібності та меншою мірою турбуються про їхнє погіршення.

Як проходило дослідження?

Науковці залучили до дослідження 581 дорослого мешканця США віком 65–90 років без діагностованих когнітивних порушень. Учасникам запропонували опитування із 12 запитань. Відповіді на них дали можливість дізнатися їхню думку про фізичне та психічне здоров’я, а також когнітивні здібності в міру старіння.

Вчені також дослідили недавні показники мислення та пам’яті добровольців за допомогою шкали з восьми запитань, розповіло видання Daily Mail.

Потім команда порівняла поточні когнітивні здібності учасників з тим, які когнітивні здібності, на їхню думку, вони мали 10 років тому.

Опитування показало, що ті, хто висловлював більш позитивну думку про фізичне та психічне здоров’я, а також когнітивні функції в міру старіння, показували кращі результати в когнітивних тестах.

старі чоловік і жінка танцюють

«Очікування впливають на сприйняття людиною своїх когнітивних функцій», – наголосила перша авторка дослідження Ніккі Гілл. Вона додала, що зміна наших очікувань щодо старіння у кращий бік (зокрема, щодо того, як старіння вплине на наш мозок) може посприяти «здоровішому когнітивному старінню».

Дослідники вважають, що змінити ставлення до наближення старості можуть допомогти освітні програми, що кидають виклик негативним стереотипам про старіння. Такі програми також демонструють приклади гармонійного старіння та надають інформацію про нормальні та тривожні когнітивні зміни.

Результати дослідження опублікував журнал Aging & Mental Health.

До речі. У світі налічується понад 55 мільйонів людей, що страждають на деменцію. Експерти прогнозують, що до 2050 року ця цифра зросте до 139 млн.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU