Американські кардіологи стверджують, що шлюб захищає так званих вічних холостяків від смерті через серцеву недостатність. Про це свідчить масштабне дослідження науковців з Університету Колорадо, яке тривало п’ять років. У ньому взяли участь 6800 представників сильної статі віком від 45 років.
Команда вчених зіставила дані учасників дослідження та залучила до аналізу записи 94 добровольців із серцевою недостатністю. Після чого експерти зробили висновки про вплив цього захворювання на середню тривалість життя одружених та неодружених чоловіків.
Виявилося, що переконані холостяки у 2,2 раза частіше вмирають від серцевої недостатності протягом п’яти років після встановлення діагнозу, ніж чоловіки одружені. Причина полягає, зокрема, в тому, що про здоров’я неодружених чоловіків немає кому піклуватися. При цьому овдовілим та розлученим учасникам підвищений ризик смерті через це захворювання такою мірою не загрожує, повідомляє видання Daily Mail.
Лікар прописав одружуватися
Тобто щасливий шлюб є ключем до тривалішого та здоровішого життя чоловіків.
Таким чином науковці доповнили висновки з попередніх досліджень, які наголошували на корисності шлюбу для здоров’я. Й, зокрема, на тому, що він боронить чоловіків від деменції та діабету.
Як резюмували автори дослідження, ізольованість чоловіка у приватному житті має неабиякий вплив на його здоров’я. У зв’язку з цим медики повинні враховувати сімейний стан при лікуванні пацієнтів із серцевою недостатністю.
Також науковці віддали належне жінкам, які підтримують своїх чоловіків у шлюбі та нагадують їм про необхідність приймати ліки.
До слова, сімейний стан жодним чином не впливає на статистику смертності жінок від цього захворювання.
У світі із синдромом серцевої недостатності живуть понад 25 мільйонів людей. В Україні цей діагноз встановлено в кожної десятої людини, старшої за 65 років.
Серцева недостатність є хронічним станом, за якого серце через ослаблення м’язів не спроможне ефективно качати кров. Серед основних симптомів захворювання – виснажлива втома та задишка. Пацієнтів із серцевою недостатністю зазвичай госпіталізують.
Лише половина пацієнтів із цим діагнозом живуть понад п’ять років після його встановлення.
Фото: pexels.com