На аукціоні в Лондоні продадуть рідкісний коринфський шолом

За даними аукціонного дому Apollo Art Auctions, бронзовий шолом у коринфському стилі датується 500-450 роками до нашої ери. 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Шолом родом зі Стародавньої Греції, що чудово зберігся, незабаром виступить в ролі одного з найунікальніших лотів лондонського аукціону. Як прогнозують експерти, раритет піде з молотка за 72-108 тисяч доларів.

За інформацією аукціоністів, це один із так званих коринфських шоломів, які використовували гопліти – давньогрецькі піші воїни з важким озброєнням. Такі шоломи є символом давньогрецького піхотного бою та античного світу загалом.

Ці шоломи закривали більшу частину обличчя, залишаючи відкритими лише очі та рот. Їхня назва походить від давньогрецького міста-держави Коринф, що славилося як своєю культурою, так і війнами.

Археолог Кембридзького університету Ентоні Снодграсс у книзі «Зброя та обладунки греків» написав, що такі шоломи носили воїни не лише Коринфа, а й багатьох інших давньогрецьких міст-держав, зокрема Спарти.

«Це рідкісний бронзовий шолом, що надзвичайно добре зберігся, можливо, належав спартанському воїну; він дає можливість зазирнути в мистецтво Стародавньої Греції», – зазначив в інтерв’ю Live Science директор Apollo Art Auctions Іван Бончев. Коринфські шоломи в такому доброму стані зустрічаються рідко, але їхні фрагменти знаходили в різні часи в багатьох археологічних пам’ятках.

Шолом виставляють на торги від імені приватного колекціонера. Реєстр загублених творів мистецтва підтвердив, що артефакт не було вкрадено або втрачено.

древній шолом

Що ще відомо про ці шоломи?

Коринфські шоломи мають довгу історію. Згідно з даними Снодграсса, їх почали використовувати в VII столітті до н. е. Їх нерідко прикрашали гребенями з кінського волосся або геометричними символами. Давньогрецькі митці часто зображували воїнів у коринфських шоломах, що трохи нахилені назад, як у богині Афіни.

Деякі пізніші версії коринфських шоломів мали отвори для вух з кожного боку, щоб воїни могли краще чути. У шолома, який продадуть днями в Лондоні, немає вушних отворів, зате є просвіти для очей, рота та захисна пластина для носа.

За свідченням істориків, давні римляни могли бути знайомі з коринфськими шоломами завдяки своїм контактам з грецькими колоніями на півдні Апеннінського півострова. Однак шоломи, які використовували римські легіонери, були створені на основі галльських шоломів і передбачали відкрите обличчя.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU