Що краще було вчора, то гірше сьогодні. І добре б – «тільки» нудило та розколювалася голова. А то ж ще й тремор, «сушняк», слабкість, опухлість, аритмія та астенія. Похмілля не є безвинним явищем, тому що це – токсичне отруєння. А отруту з організму треба виводити правильно.
Аперитив
Для полегшення самопочуття на ранок лікуватися слід починати з вечора. До та після застілля прийміть сорбенти. Найпростіші пігулки – активоване вугілля (з розрахунку: одна пігулка на 10 кілограмів ваги). Як не парадоксально, перед гулянням потрібно трохи випити (до 100 г міцного алкоголю за 5-6 годин до початку, щоби підготувати організм до подальших навантажень). «Розігрітий» організм запускає переробку токсинів, тож отрута вийде швидше.
Вода
Закон сполучених ємностей говорить: якщо вчора лилося через край, то сьогодні сушитиме. Алкоголь є потужним сечогінним засобом. Після рясних вливань організм зневоднюється, тому насамперед його потрібно напоїти. А чим? Звісно, водою! Краще – мінеральною. А ще краще – солодкою: треба терміново стабілізувати рівень цукру в крові. І відразу – з вітаміном С (алкоголь його вимиває). В склянку води вичавіть сік половини лимона і дадайте чайну ложку цукру. Пийте тільки без поспіху, якою б нестерпною не була спрага.
Розсіл
При алкогольному отруєнні організм не лише зневоднений, а й знесолений. Тому до життя швидко поверне розсіл. Огірковий, помідорний – згодиться будь-який. І справжньою знахідкою стане сік квашеної капусти.
Молоко та кефір
Вправно виводить алкогольні токсини свіже чи кисле молоко. Якщо натостувалися забагато, попередьте похмілля, випивши на ніч півлітра молока – на ранок буде легше. А ще краще пити молоко перед гулянням: по склянці через кожні 2-3 години (можна до 3 літрів на добу). Кефір також допоможе. Змішайте склянку кефіру зі склянкою мінеральної води і випийте з вечора, а вранці повторіть. Пити цей еліксир здоров’я можна скільки влізе.
Кока-кола
Добре допомагають при похміллі кока-кола та енергетичні напої: вони містять багато кофеїну, цукру і вітамінів, тому нормалізують тонус судин, додають сил, спорожняють кишечник і виводять шлаки.
Шипучка
Народний засіб: у склянці води треба розчинити 2 чайні ложки цукру та по одній чайній ложці оцту і соди. Швидко все перемішайте і залпом випийте, поки не вийшли бульбашки.
Хаш
Міцний м’ясний бульйон, гарячий холодець – це хаш. Із зеленню та часником, він є гарним і для закуски, і для подолання похмілля. Секрет його сили – у м’якому насиченні організму. Цей геніальний кавказький винахід не перевантажує пригнічений алкоголем шлунок.
Квашена капуста
Якщо з похмілля організм не може їсти, підкріпіть його квашеною капустою. Крім вітаміну С, вона містить ферменти, що активізують травлення. З їх допомогою ви швидше позбавитеся шлаків і токсинів, котрі отруюють організм.
Калій
Як будь-який сечогінний засіб, алкоголь виводить із сечею калій. Щедре джерело цього мікроелемента – томати, банани та цитрусові. Запаси калію швидко поповнять лимон, мандарин, апельсин, банан та інші фрукти. Пийте соки (краще свіжі). Фреш підніме в крові цукор і полегшить похмільні страждання. Допоможе також томатний сік.
Імбир
Відріжте шматочок кореня імбиру (2 см) та проваріть його з 2 чашками води 10 хвилин (на повільному вогні). Коли відвар охолоне, додайте в нього сік половини лимона або апельсина, а також 2 столові ложки меду. Пийте кожні півгодини по склянці – це ефективний засіб від нудоти.
Їжа
Коли мине нудота, прокинеться звірячий апетит. Це для похмілля є нормальним явищем. Яєчня з беконом, квашена капуста та зелень – те, що лікар прописав! Ситний сніданок (обід чи вечеря) поповнить сили, а тонус підніме ароматний чай із лимоном.
Пігулки
Препарат від похмілля алкозельцер треба приймати не лише вранці, а й заздалегідь, перед сном. Якщо прокинетеся вночі, випийте 2 таблетки ібупрофену, пенталгіну або аспірину: вранці буде легше. Допомагають аспаркам, пентофілін, гліцин. При похмільному синдромі прийміть активоване вугілля (1 таблетка на 10 кг ваги тіла), яке абсорбує токсини.
Сон
Неприємних наслідків похмілля позбавить сон. Дайте можливість організму самому очистити кров від токсинів. Забудьте про справи і просто поспіть. Ні до фізичної, ні до розумової праці хворе тіло однаково неспроможне. Більше того, напружувати організм у такому стані небезпечно для здоров’я: це може закінчитися інсультом чи інфарктом.
Душ
Коли ж поставити себе на ноги конче потрібно, дієвими засобами вважаються контрастний душ і вправи на розтяжку. Організм насититься киснем і набуде тонусу. Тільки не піднімайте важкого!
Алкоголь
Недарма у народі кажуть про «клин клином». Під час важкого похмілля стінки судин звужуються так, що можуть призвести до зупинки серця. Щоб цього не сталося, для швидкого розширення судин слід випити алкоголь. Надійним засобом «поправити» здоров’я є 100 г горілки за 2 рази під тарілку борщу. «Класикою жанру» при похміллі є коктейль «Кривава Мері»: півсклянки горілки, півсклянки томатного соку, з меленим чорним перцем на кінчику ножа. Ще варіант – яєчний коктейль: змішайте у склянці сире яйце, 1/3 склянки томатного соку, 1/3 склянки горілки, на кінчику ножа перець червоний і чорний. Випийте залпом. Допоможуть також 0,5-1 л світлого пива. Але не захоплюйтесь, бо неправильно зроблене похміляння може призвести до тривалого запою.
Фото: pexels.com