Пухнасті компаньйони: свійські тварини не дозволяють нашому мозку старіти

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Як вважають дослідники з Університету Мічигану, спілкування з домашніми кішками та собаками захищає літніх людей від слабоумства.

Згідно з результатами нового дослідження, ті його учасники, котрі мали вдома тварину протягом п’яти та більше років, показали кращі результати в тестах на когнітивну пам’ять, ніж ті, в яких не було домашнього улюбленця.

Про що дізналися науковці

Автори попередніх досліджень зауважували, що спілкування з пухнастим другом благотворно впливає на роботу кишківника та серця господаря. А нещодавно команда науковців вирішила перевірити, чи поширюється цей позитивний вплив на когнітивні здібності людини.

Масштабне дослідження ґрунтувалося на шестирічному репрезентативному тестуванні. Упродовж цього часу понад 20 тисяч дорослих віком від 50 років відповідали на різноманітні запитання. А дослідницька команда робила висновки щодо роботи мозку учасників, беручи до уваги наявність чи відсутність в них домашніх улюбленців.

Проаналізувавши результати тестів, науковці були вражені: господарі свійських тварин демонстрували кращі показники роботи мозку, зокрема, кращу пам’ять.  Ефект, пов’язаний з наявністю вдома кішки чи собаки, був особливо помітний в учасників віком від 65 років. Зазвичай саме в такому віці починають проявлятися симптоми деменції, розповіло видання ScienceAlert.

Як зауважили дослідники, якщо людина в цій віковій групі мала вдома тварину більш як п’ять років, її короткочасна і довготривала пам’ять була набагато кращою, ніж у тих, хто домашньої тварини не мав.

До речі, власники котиків та песиків демонстрували такі обнадійливі результати протягом усього шестирічного періоду – попри те, що поступово старішали.

pexels cottonbro studio 6865160 - Психологія, Здоров'я, Природа - 50Plus

Свійські тварини борються проти самоти та депресії 

Автори дослідження вважають, що домашня тварина асоціюється виключно з користю і добротою. Звісно, якщо господар не має алергії на шерсть.

Собаки та кішки змушують спілкуватися із собою, тож мозок людини має постійно працювати. А ось власники собак ще й повинні вставати рано вранці та вирушати на прогулянку. При цьому відбувається запуск когнітивних функцій, адже фізичний рух тісно пов’язаний з активністю мозку.

А ще домашні улюбленці роблять людей щасливими, не дають почуватися самотніми та пом’якшують стрес. У старості це навіть важливіше, ніж в молодому віці. Адже літні люди більшою мірою ізольовані від соціуму, й така ізоляція може навіть змінити структуру та функції мозку.

Усе це має неабияке значення з огляду на чинники розвитку деменції, з-поміж яких – брак фізичної активності, самота, серцево-судинні захворювання, депресія/тривога та хронічний стрес. Отже, пухнастики можуть захистити людину від цілого комплексу різних, але пов’язаних між собою симптомів.

Як підсумували дослідники, спілкування з твариною-компаньйоном упродовж дня тренує наш мозок та захищає його від деменції.

Фото: pixabay.com, pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU