Утопія чи прекрасне майбутнє: біолог показав перший у світі центр штучних маток  

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Автор відеоролика – молекулярний біолог за фахом, режисер за захопленням та фантазер по суті. Також берлінець Хашем Аль-Гайлі є досить відомим відеоблогером, тож знає, як привернути увагу соціуму провокативними проєктами.

Концепт Аль-Гайлі під назвою EctoLife вже наробив галасу у пресі та наукових колах. Утім, мріяти не шкідливо. Особливо, коли населення планети відновлюється доволі повільно, пологи нерідко призводять до проблем, а безліч подружніх пар не можуть стати батьками.

Біотехнолог вважає, що його ферма з народження дітей стане другим кроком у розв’язанні проблеми безпліддя після ЕКО (екстракорпорального, або штучного запліднення поза організмом матері).

У своєму відеоролику Аль-Гайлі знайомить землян з новою перспективою – отримувати потомство з капсули. Його проєкт EctoLife, розроблений за допомогою штучного інтелекту, пропонує майбутнім батькам досить безпечну альтернативу природним пологам, за якої буде усунуто пов’язані з ними фатальні ускладнення.

7 - Наука&Техніка - 50Plus

Як працює науково-фантастичний центр з виробництва малюків

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 300 000 жінок на планеті щороку помирають від ускладнень вагітності. А штучна матка EctoLife має полегшити страждання майбутньої матері та знизити ймовірність кесаревого розтину, зазначив Аль-Гайлі.

EctoLife являє собою величезний науково-фантастичний центр із 75 сучасними лабораторіями, в кожній з яких розташовано 400 капсул. Вони точно відтворюють умови всередині жіночого організму. У лабораторії, куди не потрапляє жодна інфекція, може народжуватися 30 000 немовлят щорічно.

Кожна капсула оснащена датчиками, які відстежують серцебиття, рівень насичення киснем, температуру, дихання та кров’яний тиск немовляти. А система штучного інтелекту виявляє будь-які потенційні генетичні аномалії, розповіло видання Designboom.

3 1 - Наука&Техніка - 50Plus

Хоча, як зауважив автор ідеї, наявність таких аномалій зведено до нуля. Батьки самостійно «проєктуватимуть» життєздатний та генетично якісний ембріон. Для чого використовуватимуть ШІ з редагування генів. І тим самим виключатимуть вплив на життя майбутньої дитини так званої «поганої» генетики.

Упродовж всього часу, доки плід визріватиме, батьки зможуть в реальному часі спостерігати за кожною стадією його розвитку. Вони фіксуватимуть фази його зростання у режимі уповільненого фільмування, а результатами зможуть ділитися з друзями. Кожна штучна матка, до слова, оснащена внутрішніми динаміками, через які малюк у капсулі слухає музику або голоси батьків.

6 - Наука&Техніка - 50Plus

Щоб дитина з’явилася на світ зі штучної матки, достатньо просто натиснути кнопку. Цей клік спричинить вилив рідини з капсули та власне народження.

На думку Хашема Аль-Гайлі, ферми EctoLife можуть бути затребувані у країнах з найменшим приростом населення – таких як Південна Корея, Болгарія та Японія.

Фото: Hashem Al-Ghaili

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.