Скажи, які фільми ти любиш, і я скажу, хто ти

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Любов до того чи іншого жанру кіномистецтва визначає ключові риси психотипу людини.

Численні наукові дослідження вивчали кореляцію між різними жанрами кіно та особливостями особистості. Зрештою вчені дійшли доволі несподіваних, а часом – вельми передбачуваних висновків.

Фільми жахів

Науковці часто розходяться у своїх оцінках особистостей, котрі тяжіють до трилеру, нуару та всіляких інших екранних жашків. Однак дослідники одностайно вважають, що любителі кровожерливих стрічок у переважній більшості – аж ніяк не психопати.

Найчастіше потяг до таких кінотворів свідчить про приховані проблеми або ж наявність страхів. Перегляд фільмів жахів допомагає їх позбавитися.

А команда вчених з Університету Леріди (Іспанія) вважає, що трилери та бойовики часто привертають увагу екстравертів, котрі водночас є байдужими до ігрових телешоу та випусків новин.

Натомість інші групи науковців припускали, що любителі жашків з меншою ймовірністю виявляють емпатію.

Насправді перегляд фільмів жахів мало чим відрізняється від того, як діти грають у хованки, стверджує данський психолог Матіас Класен в журналі Psychology Today.

zhah - Психологія - 50Plus

Його недавнє дослідження показало, що фільми жахів роблять глядачів стійкішими до зовнішніх небезпек. «Ймовірно, ми еволюціонували, щоб отримувати задоволення від моделювання загроз через навчальний потенціал такого моделювання. Бавлячись зі страхом, ми можемо отримати важливі уроки про небезпеку світу, а також про нашу власну реакцію на небезпеку. Ми дізнаємося, що означає боятися, і можемо практикувати та відточувати стратегії регулювання страху. Ми можемо навіть стати стійкішими в цьому процесі», – зазначив експерт.

А тим часом потяг до модного жанру детективного трилеру (та й просто детективу) зазвичай притаманний тим, кому бракує пригод в реальному житті. Цим особам властиві аналітичний розум, перманентне бажання розгадувати ребуси й загадки, а також прагнення перемоги над ситуацією.

Наукова фантастика

Деякі вчені вважають, що любов до «Зоряних війн» та «Дюни» властива нарцисичним натурам, котрі не схильні до співпереживання. Вони потребують, аби ними захоплювалися, та прагнуть втекти з реального світу.

Інші науковці вбачають зв’язок між захопленням науковою фантастикою та креативністю. Наприклад, відомий когнітивний психолог доктор Кевін Браун з Великої Британії якось зазначив: «Ті, кого приваблює фантастика, зазвичай є людьми з більш творчим розумом».

А дослідники з Університету Оклахоми (США) стверджують, що шанувальники цього жанру відкриті до нового досвіду і тяжіють до свіжих ідей.

kosmichnyj korabel - Психологія - 50Plus

Артхаус

Любителям авторського кіно (або так званого елітарного), яке не подобається левовій частці глядачів через його оригінальність (дивність), як правило, властиве нестандартне мислення. Такі особи часто-густо є інтровертами, вони зосереджені на нових ідеях та саморозвитку.

Комедії

Здавалося б, кому можуть не подобатися комедії? Мабуть, фільми цього жанру всім до душі. Але науковці вважають, що найбільше ними захоплюються люди «з аномально великою кількістю енергії та ентузіазму», розповіло видання Daily Mail. Окрім того, комедії часто подобаються креативним особистостям.

Дослідження 2016 року показало, що перегляд комедій корисний, адже він допомагає знизити рівень гормонів стресу, таких як кортизол.

cholovik smiyetsya - Психологія - 50Plus

Та, врешті, ромкоми

Є доволі дивна теорія щодо того, чому нас приваблюють романтичні комедії – ромкоми. Дослідники з Університету Колорадо в Боулдері (США) дійшли висновку, що люди найчастіше дивляться такі стрічки, коли їм холодно. Також ці фільми подобаються тим, хто має легку, оптимістичну вдачу.

Інші науковці кажуть, що найбільше задоволення від романтичних комедій отримують ті, хто вірить у справжнє кохання.

Дослідження докторки філософії Валері Кретц зі США, проведене 2019 року, показало: люди, які люблять ромкоми, не лише вірять, що «кохання перемагає все» – вони з більшою ймовірністю будуть щасливі у своїх стосунках.

А тим часом команда дослідників з Рочестерського університету (США) стверджує, що спільний перегляд романтичних фільмів не менш корисний для щасливих взаємин, ніж консультації психологів.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.