Припустімо, ви не спали всю ніч або до ранку вас мучили погані сни. Та попри невиспаність, вдень вам знову доведеться ставати до роботи.
Доктор Владислав Рівкін, доцент кафедри організаційної поведінки Трініті-коледжу в Дубліні (Ірландія), запевнив: недосип вплине на вашу здатність виявляти силу волі та приймати рішення. Науковець поділився чотирма порадами стосовно того, як зосередитися на своїх обов’язках після безсонної ночі.
Стратегічно підходьте до свого списку справ
Коли ви майже не спали вночі, перегляд десятків електронних листів здається неабияким завданням. Доктор Рівкін рекомендує викреслювати з денного списку справ усі пункти, що потребують особливого докладання сили волі.
Для такого дня найкраще підійдуть прості операції, що не вимагають від вас глибоких роздумів або гострої уваги.
Але якщо це неможливо, слід взятися за найбільш обтяжливі завдання просто зранку. Тому що для їх виконання вам ще має вистачити енергії, розповіло видання Daily Mail.
Погляньте по-новому на ресурс вашої енергії
Нестача сну може призвести до нестачі сили волі для виконання складних завдань, таких як постійна посмішка клієнтам або концентрація на роботі в галасливому офісі відкритого типу (open space).
За словами доктора Рівкіна, після недосипу люди менш схильні докладати зусиль до виконання цих завдань, бо ж вважають, що їхні розумові та фізичні ресурси вичерпані.
Однак дослідження команди Цюрихського університету (Швейцарія), проведеного 2016 року, показали доволі цікавий результат. Виявляється, коли людина сприймає власну енергію і силу волі як невичерпні, вона почувається менш виснаженою після їх застосування.
Лікар Рівкін зауважив, що дослідники не повністю розуміють, де межа сили волі. Однак ніщо не заважає вам переглянути своє уявлення про те, «наскільки потужне зусилля волі виснажує вашу розумову енергію».
Якщо не можете змінити себе – змініть ситуацію
Ключем до успішного робочого дня після недосипу може стати уникнення ситуацій, які вимагають для виконання обов’язків неабияких проявів сили волі. Ця порада передбачає, зокрема, обмеження відволікаючих факторів заради того, аби спростити роботу над поставленими завданнями.
Експерт зазначив, що коли ви почуваєтеся невиспаними, продуктивній денній праці може допомогти максимальне усунення необхідності проявляти силу волі.
Подивіться кумедне відео
Ви одразу почуваєтесь щасливішими, коли дивитеся відео з чудернацькими тваринками?
За словами доктора Рівкіна, перегляд смішних роликів протягом дня може підвищити залученість до робочого процесу, організованість та креативність.
Його власне дослідження, опубліковане у 2004 році, довело: веселий відеоконтент позитивно впливає на ефективність співробітників, оскільки не лише покращує настрій, але й знімає розумове навантаження.
Тож доктор Владислав Рівкін порадив: коли робочим днем після безсонної ночі ви раптом відчуєте, що ваша розумова енергія вичерпується, ввімкніть на комп’ютері кумедне відео. Але будьте уважні, щоб за цим заняттям вас не застало керівництво.
Фото: pexels.com