Науковці порахували, що подорож Кріса Рі, яка стала приводом для написання популярної пісні 1986 року «Поїздка додому на Різдво» (Driving Home For Christmas), спричинила викид 44 кг вуглецю.
Проте, як стверджує команда з Університету Шеффілда, знаний автор і виконавець міг би скоротити цей вуглецевий слід аж на 88 відсотків, якби їхав потягом. У такому разі викиди СО2 становили б лише 5 кг.
Пісня як поштовх до дослідження
Науковці побажали виконавцеві переосмислити ту легендарну поїздку на Різдво. І, можливо, навіть написати новий хіт про екологічнішу подорож, розповіло видання Daily Mail.
У поле уваги вчених потрапила поїздка автомобілем Austin Mini 1978 року випуску, що належав дружині співака. Саме про цю поїздку йдеться в пісні, яку в усьому світі вважають одним з найкращих хітів із різдвяної тематики.
«Поїздка додому на Різдво» – це невеличке пісенне роуд-муві, присвячене радості від незабарної зустрічі з дорогими людьми. Реальна поїздка Кріса Рі на Різдво охоплювала відстань 241 милі (близько 388 км) від лондонської студії Abbey Road до рідного міста співака Мідлсбро, що в англійському графстві Північний Йоркшир.
Згадуючи поїздку, що надихнула його на написання пісні, Кріс Рі розповів, що дружина запропонувала поїхати до Мідлсбро її автівкою заради економії коштів.
А рядки синглу прийшли до співака, коли машина довго стояла в корці. «Ми продовжували стояти, і я дивився на інших водіїв, які були такими само нещасними», – згадував Кріс Рі. Тоді він і почав наспівувати: «Ми їдемо додому на Різдво…».
Про що ще повідомили дослідники
Отже, нове дослідження показало, що Кріс Рі міг би скоротити свій вуглецевий слід на 88 відсотків, якби їхав до Мідлсбро потягом.
З моменту написання пісні викиди як автомобілів, так і потягів скоротилися приблизно на 80 відсотків. Але залізниця, як і раніше, залишається екологічнішим способом пересування, зауважив доктор Стюарт Вокер, який керував дослідженням.
Його команда розрахувала середні викиди вуглекислого газу, що викидаються під час подорожі завдовжки 241 милю різними видами транспорту.
Вчені повідомили, що під час поїздки тим самим маршрутом, але новим електромобілем співака Mini, викиди СО2 не перевищили б 11 кг. Загалом звичайні сучасні електрокари дають змогу знизити ці викиди до 8 кг.
Однак потяг на цій дистанції шляху все одно не має рівних з огляду на екологічність. Адже подорож залізницею спричинила б вуглецеві викиди, не більші за 5 кг.
Команда також підрахувала викиди СО2 деякими іншими улюбленими автомобілями Кріса, зокрема, Ferrari (148 кг) і крихітним Fiat 500 (37 кг). Проте жоден з них не зміг би конкурувати з потягом, зазначив доктор Вокер.
На думку науковців, викиди від залізничних перевезень у майбутньому скоротяться ще більше.
«Цьому сприятиме електрифікація ліній та поступове скорочення викидів, оскільки дедалі більше електрики виробляють відновлювані джерела енергії», – додав Стюарт Вокер.