Без сліз не глянеш: як будуть виглядати фрілансери та геймери майбутнього

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Під час пандемії Covid-19 надомна робота стала нормою для мільйонів людей. Проте представлена вченими модель фрілансера майбутнього настільки жахливо виглядає, що може змусити багатьох знову повернутися до офісу.

Як надомна робота вплине на здоров’я фрілансерів у майбутньому?

Набряклі очі, горбата спина та схожі на кігті пальці на руках – саме так, на думку експертів, будуть виглядати віддалені працівники десь у 2100 році. Модель, яку назвали Анною, зображує доволі потворний образ фрілансерів майбутнього.

фрілансери

Вона наочно демонструє чимало фізичних недоліків, що виникатимуть через постійне використання технологій та неправильну поставу. Ця модель також підкреслює потенційні проблеми з психічним здоров’ям, як зазначають виданню Daily Mail спеціалісти Furniture at Work.

Команда експертів створила Анну після дослідження Університету Лідса, яке виявило, що третина офісних працівників Великобританії не має спеціального робочого місця вдома. При створенні моделі віддалених працівників майбутнього використовувалися наукові дослідження та заяви фахівців з охорони здоров’я, які вказали, як саме можна візуалізувати наслідки відсутності належного місця роботи.

Робота з ліжка негативно вплинула на Анну, тому вона має згорблену спину з піднятими плечима. У фрілансерки майбутнього також почервонілі опухлі очі, бо вона цілими днями дивиться у монітор. Довгі часи, проведені з рукою на миші, призвели до того, що пальці перетворилися на постійні кігті. Анна також стала жертвою збільшення ваги та слабкої імунної системи через недостатню кількість свіжого повітря, тривоги та депресії.

figura staroyi zhinky 2 - Спосіб життя - 50Plus

Виходячи з отриманих даних, експерти в галузі охорони здоров’я закликають фрілансерів вживати заходів, аби залишатися здоровими під час роботи вдома. Як зазначає засновник United Medical Education Брайан Кларк, віддалені працівники повинні робити регулярні перерви, щоб рухати тілом для уникання болю в спині та шиї.

Сара Гібсон, директорка Proactive Healthcare, рекомендує дотримуватися правила «20-20-20». На її думку, це чудовий спосіб подбати про свої очі, якщо ви довго дивитесь на екран. Кожні 20 хвилин слід відривати погляд від монітора на 20 секунд та зосереджуватися на чомусь на відстані 6 м.

Пан Кларк радить створити спеціальне робоче місце при регулярній надомній роботі. На його думку, наявність окремого робочого простору з ергономічними меблями також важлива для встановлення чітких меж між роботою та особистим часом.

Як виглядатимуть завзяті геймери майбутнього?

Крім Анни, експерти ще створили Майкла – гротескну модель блідого і горбатого геймера майбутнього. Цей образ демонструє, як довгий час, проведений за комп’ютерними іграми, може вплинути на завзятих гравців через 20 років.

Майкл-гравець має налиті кров’ю очі, пом’ятий череп і пухирі на руках. Експерти стверджують, що так виглядатиме через два десятки років будь-який геймер, якщо не буде піклуватися про себе під час гри. Це застережливе бачення створене дослідниками на основі глобальних звітів про фізичні наслідки способу життя гравців у комп’ютерні ігри.

postava gejmera - Спосіб життя - 50Plus

Експерти повідомляють, що самоізоляція через коронавірус призвела до буму онлайн-ігор. За оцінками, гравці витрачають на гру в середньому майже на 19% більше часу. Попри спротив з боку науковців та індустрії, ВООЗ тепер визнає «залежність» від відеоігор офіційним психологічним розкладом.

Аби розробити модель Майкла, дослідники переглянули звіти різних організацій з охорони здоров’я. Таким чином вони змогли оцінити потенційні наслідки стилю життя гравців. Щоб уникнути перетворення на Майкла, команда експертів пропонує геймерам декілька стратегій кращого піклування про себе. До цих рекомендацій належать регулярні розтяжки, повноцінне харчування та зволоження.

Фото: @Furniture at Work

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.