Власник кішки має більше шансів захворіти на шизофренію: версія 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Прочитавши цю новину, власники котиків навряд чи відмовляться від компанії своїх пухнастих друзів.

Однак нове дослідження австралійських науковців показало, що захворювання на шизофренію може бути пов’язане з паразитом, який переносять кішки. Проте інші вчені вважають, що ця тема потребує нових досліджень.

Як науковці дійшли такого висновку

Команда вчених з Квінслендського університету проаналізувала результати 17 досліджень, проведених протягом останніх 44 років в 11 країнах.

Унаслідок метааналізу дослідники виявили, що в людей, які контактували з кішками, ймовірність розвитку шизофренії вдвічі вища, ніж в тих, хто цього не робив. У статті для журналу Schizophrenia Bulletin вчені припустили: такий зв’язок, швидше за все, пов’язаний з паразитом Toxoplasma gondii (також відомим як T. Gondii), що його виявили в домашніх кішок. Найчастіше він потрапляє до організму людини через укус.

Команда розповіла, що паразит може проникати в центральну нервову систему та впливати на нейротрансмітери в мозку. Це своєю чергою призводить до розладів особистості, психотичних симптомів та психічних розладів, таких як шизофренія.

Симптоми шизофренії починають проявлятися у віці 1630 років

Згідно зі статистикою, близько одного відсотка населення Землі страждає на шизофренію.

Так називають хронічний психічний розлад, який впливає на те, як людина думає, відчуває та поводиться. Хворі на шизофренію фактично втрачають зв’язок із реальністю. Вважається, що за виникнення цього тяжкого розладу психіки передусім відповідають генетика, аномалії хімії мозку, вірусні інфекції та імунні порушення.

Зазвичай симптоми шизофренії починають проявлятися у віці від 16 до 30 років. У поодиноких випадках на неї страждають і діти.

tin na polovyni oblychchya cholovika - Спосіб життя - 50Plus

Як пояснило видання Daily Mail, симптоми шизофренії поділяються на три категорії: позитивні, негативні та когнітивні.

Позитивні симптоми – це порушення, які «додаються» до особистості людини та передбачають галюцинації, марення та розлади мислення (незвичайний або дисфункціональний спосіб мислення).

Негативні симптоми – це здібності, які втрачені особистістю людини. Вони включають «плаский афект» (знижене вираження емоцій за допомогою виразу обличчя або тону голосу), зменшення почуття задоволення в повсякденному житті та труднощі з початком і підтриманням діяльності.

Когнітивні симптоми – це зміни в розумових властивостях, зокрема, у пам’яті, концентрації уваги, а також здатності розуміти інформацію та використовувати її для прийняття рішень.

Критика дослідження

Інші науковці вважають, що ця тема потребує подальших розробок. Адже стверджують, що проаналізовані дослідження були здебільшого не дуже високої якості та показували суперечливі висновки.

Також науковці, котрі не брали участі в цій науковій роботі, заявили, що вона не враховувала належним чином інші чинники розвитку шизофренії, як-от генетику, соціально-економічне походження тощо.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.