Команда соціологів з міжнародної компанії маркетингових досліджень OnePoll виявила, що найстресовіший час доби для більшості людей активного віку – 8:15.
Щоб про це дізнатися, дослідники провели опитування 2000 дорослих людей обох статей. Переважна більшість учасників засвідчила, що підготовка до чергового робочого дня, збори дітей до садка/школи та поїздка на роботу роблять ранок найнапруженішим часом доби. При цьому більш як половина респондентів (51 відсоток) зізналися, що вони почуваються найбільш перевантаженими з того самого моменту, як встають з ліжка, і що їм завжди бракує часу, щоб виконати свої зобов’язання та встигнути все зробити.
Про що ще дізналися дослідники
Левова частка опитаних щоранку витрачає в середньому 20 хвилин та 28 секунд на несподівані ускладнення та невдачі, попри те, що цей неспокійний відрізок часу вимагає особливої пунктуальності.
Щонайменше 35 відсотків респондентів заявили, що відчувають на початку дня той чи інший рівень стресу. При цьому це відчуття супроводжує більшість учасників майже постійно, розповіло видання Daily Mail.
Близько половини добровольців (47 відсотків) повідомили, що нині вони заклопотані більше, ніж будь-коли раніше у своєму житті.
Розгубленість – як наслідок стресу – була притаманна більш ніж третині учасників опитування: 35 відсотків заявили, що не знають, як знайти час для занять, які можуть зробити їх щасливими. А близько 37 відсотків респондентів поскаржилися дослідникам, що вони забули, як викроювати час для власних потреб та хобі.
Серед своїх звичайних ранкових проблем (турбот) добровольці назвали пробудження, втрату ключів від будинку, з’ясування того, що вдягнути, та поспіх до школи разом з дітьми. Учасники, які були батьками, погодилися, що непередбачуваність дитячої поведінки часто перетворює на хаос навіть добре сплановану ранкову рутину.
Соціологи отримали ці результати після нещодавніх досліджень, які попереджали, що стрес, знервованість або виснаження в середньому віці можуть збільшити ризик розвитку деменції.
Як боротися з ранковим стресом
Дослідники запропонували декілька простих лайфхаків, що допоможуть зробити ранок більш розміреним та спокійним.
Аби ефективніше використовувати ранковий час, про одяг для роботи або страви для ланчів слід подбати ще напередодні ввечері.
Дорослим членам родини потрібно скласти простий та послідовний ранковий розпорядок для всіх домочадців. Накатана схема зборів на роботу/навчання допоможе почуватися краще навіть в ті дні, коли ви прокидаєтеся особливо стомленими.
Батькам учені радять вставати щонайменше за 30 хвилин до пробудження дітей, аби присвятити більше часу на власну підготовку до нового дня.
Дослідники також вважають за необхідне делегувати дітям більшу кількість домашніх справ і обов’язків, які, звісно, узгоджуються з їхнім віком. Зрештою, ці обов’язки вони можуть виконувати у формі веселої гри.
І батькам, і дітям соціологи рекомендують обмежити вранішнє використання телефонів та комп’ютерів, а також уникати соціальних мереж, відеоігор та телешоу. Адже це – крадії цінних ранкових хвилин.
А ось будильниками та кухонними таймерами нехтувати не варто. Адже вони найкращі й перевірені помічники-організатори в тих ситуаціях, коли час має вирішальне значення.
Фото: pixabay.com