Як перемогти сезонну алергію: поради експерта

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Сінна лихоманка або поліноз є алергічною реакцією на пилок рослин. Це захворювання супроводжується закладенням носа, тяжким диханням, нежитем, чханням, сльозотечею, сверблячкою в носі, роті та вухах.

Клер Невінсон, головна фармацевтка британської мережі аптек Boots, знає, як боротися із сінною лихоманкою. Вона вважає, що найкращий спосіб захистити себе від нападів сінної лихоманки – намагатися уникати пилку. Та якщо це неможливо, слід взяти до уваги вісім хитрощів, що допоможуть легше переносити надокучливі прояви полінозу.

Цікавтеся метеопрогнозом стосовно рівня пилку

Може, не всі про це знають, але метеорологи систематично пропонують прогноз щодо вмісту пилку в повітрі. Він буває низьким, середнім або високим. Тож ці відомості можуть бути корисними для складання плану на найближчі дні. Зрозуміло, що коли кількість пилку висока, прояви алергічної реакції посилюються.

Зачиняйте вікна

Теплої пори відчинені вікна є необхідністю. Бо ж як інакше провітрювати приміщення? Проте вітер може занести пилок через відкрите вікно всередину кімнати. А це загрожує загостренням полінозу.

За словами Клер Невінсон, аби звести до мінімуму потрапляння пилку до квартири або салону автомобіля, слід переконатися, що всі вікна зачинені.

Знайте час найбільшої загрози полінозу

Відповідно до поширеної думки, найвищий рівень пилку спостерігається у денні спекотні години. Але це не завжди так. Насправді пилкові вітри не є рідкістю навіть ввечері, розповіло видання Daily Mail.

Сінна лихоманка запросто може атакувати, якщо велика кількість пилку поєднається з вологою, а потім вийде сонце. У такому випадку, особливо у забруднених районах, утворюються справжні «пилкові бомби». Пані Невінсон рекомендує виходити надвір в ті години дня, коли температура повітря найнижча.

Пам’ятайте, що ви є переносниками пилку

Пилок легко прилипає до одягу та волосся. Тож якщо увійти до помешкання в куртці, в якій ви були протягом усього дня, пилок може розлетітися по квартирі. Тому верхній одяг потрібно знімати, щойно ви входите в дім, радить фармацевтка. А якщо пилок прилип до волосся, слід терміново прийняти душ і вимити голову. Адже з пилком важче боротися, коли він сухий.

Поради по боротьбі з сезонною алергією

Мастіть ніс вазеліном

Втирання вазеліну в ніздрі створить бар’єр, що затримає пилок, перш ніж ви його вдихнете. За словами пані Невінсон, такий захисний шар можна утворити, наприклад,  навколо ніздрів. Це рекомендується робити вранці, вдень і вночі. Нічна процедура допоможе краще виспатися.

Користуйтеся очищувачем повітря

Ще один спосіб уникнути сінної лихоманки – видалити пилок. Цьому посприяє очищувач повітря. Він відфільтрує алергени та забруднюючі речовини, зокрема, у спальні.

Знайдіть медичні препарати, які вам допомагають

Коли пилок з трави та дерев вступає в контакт з імунними клітинами в роті, носі, очах та горлі, організм помилково приймає частки за інфекцію та наповнює ці ділянки гістаміном.

Гістамін – це природна хімічна речовина, що призводить до нападів сінної лихоманки. Тому пацієнтам із симптомами полінозу рекомендують приймати антигістамінні препарати. Як розповіла експертка, існує чимало медпрепаратів такого роду для усунення проявів полінозу – від таблеток до назальних спреїв. Аби дізнатися, які продукти потрібні саме вам, варто звернутися до лікаря.

Відрізняйте симптоми коронавірусу від проявів сінної лихоманки

Зрештою, обов’язково дізнайтеся про різницю між симптомами полінозу та Covid. Про типові симптоми сінної лихоманки йшлося на початку матеріалу. А найперші прояви ковіду передбачають високу температуру та безперервний кашель.

За твердженням Клер Невінсон, чхання не є симптомом Covid. Також під час цієї хвороби рідко спостерігається свербіж в горлі та сльозотеча. А за сінної лихоманки не буває високої температури.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU