Астрологи не праві? Щастя не залежить від знаку Зодіаку

Аби довести, що сузір’я не визначають добробут, успіх та щастя людини, вчені провели масштабне дослідження.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда Університету Кеймьон у Південній Кореї піддала критиці астрологію. За твердженням науковців, те, під яким знаком Зодіаку ви народилися, не впливає на ваше щастя. А рух планет не має прямого впливу на людські долі.

Зодіаком називають 12 сузір’їв, через які пролягає річний шлях видимого руху Сонця. Кожен з нас народжується під своїм знаком, і протягом життя звіряє з ним мало не кожен свій крок. Та чи є причини для такої залежності від зірок?

Про що дізналися науковці

У новому дослідженні вчені проаналізували дані 12 791 добровольця, вимірявши їхній добробут за вісьмома показниками: загальне нещастя, депресивні симптоми, психологічний дистрес, невдоволеність роботою, фінансова незадоволеність, відчуття нудності життя, самооцінка здоров’я та незадоволення шлюбом.

Потім дослідники подивилися на дати народження учасників, розповіло видання ILFScience. Команда хотіла побачити, чи мав знак Зодіаку вплив на життєвий успіх та відчуття щастя.

Виявилося, що такий зв’язок майже не простежувався.

«Збіги були майже у всіх випадках нульовими; це вказує на те, що знання про знаки Зодіаку не надає значної інформації для прогнозування рівня добробуту людини», – заявили дослідники.

дівчина сидить перед астрологом

«Результати суперечать твердженням астрологів про те, що знаки Зодіаку формують тенденції, долю та сприйнятливість людини до відчуття щастя чи успіху», – додали вони.

Згідно з опитуванням Pew Research Center, проведеним у 2018 році, близько 29 відсотків американців вірять в астрологію. І є свідчення, що кількість таких випадків зростає, особливо серед молоді.

Люди часто вважають, що їхні знаки впливають на особистість, життєві результати та добробут. Учені кажуть, що це гарна ідея, але водночас – це повна нісенітниця. Наука перевіряла ці твердження незліченну кількість разів і не знайшла жодного прикладу, що підтверджує вплив небесних тіл на життя людей.

Команда вважає, що передусім слід підвищувати наукову грамотність людей та розвивати їхнє критичне мислення. Вони не повинні покладатися на псевдонаукові переконання, що позбавлені емпіричної підтримки, а мають бути озброєні раціональними інструментами для прийняття рішень у своєму житті.

Результати дослідження опублікував журнал Kyklos.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU